A Nottingham Forest legyőzte a listavezetőt

Nicklas Bendtner gólöröme a kiegyenlítés után. Fotó: sportinglife.com

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának nyitómérkőzésén két kimaradt büntető és két kiállítás színezte a Nottingham Forest – Newcastle United mérkőzést.

A 33. percben Jonjo Shelvey egy utánrúgásért az assszisztens jelzésére azonnal piros lapot kapott a játékvezetőtől. Ráadásul, mivel az eset a Newcastle 16-osán belül történt, így büntetőhöz jutottak a hazaiak, ám Nicklas Bendtner lövését kitűnően hárított a balra elvetődő Karl Darlow.

A 45. percben a skót Matt Ritchie 11 méterről bal lábbal lőtt a kapu jobb oldalába (0-1). Az első félidő rájátszásában a walesi Paul Dummett birkózta le a 16-oson belül Henri Lansbury-t, aki ezúttal magára vállalta a büntető elvégzését is, ám Lansbury tizenegyesét is kivédte az ezúttal jobbra vetődő Darlow.

Az 52. percben kiegyenlített a kettős emberelőnyben játszó Nottingham Forest, a vendégek kapusa Darlow ismét főszereplő volt, ám az óriási kapu előtti kavarodás végén Nicklas Bendtner két lépésről vágta be a labdát a jobb alsó sarokba (1-1).

Rafa Benitez, a Newcastle menedzsere a szünetben a holland Vurnon Anitát cserélte be, majd a 77. percben pályára küldte Mohamed Diamét is, míg a hazaiaknál Assombalonga és Carayol becserélése után pályára lépett a görög Vellios is.

Végül a 86. percben Lansbury beívelt szögletét Apostolos Vellios csúsztatta tovább fejjel, majd a kapu torkában az Assombalonga elől menteni igyekvő Jamal Lascelles-ről a saját kapujába pattant a labda (2-1).

A Nottingham Forest zsinórban harmadik mérkőzését nyerte meg, míg a Newcastle United sorozatban harmadik vereségét szenvedte el. Rafa Benitez 40 ponttal így is a tabella élén áll és csak akkor csúszhat vissza a második helyre, ha szombaton a Brighton&Hove Albion nyer Cardiffban.

Championship, 19. forduló:

Nottingham Forest – Newcastle United 2-1 (0-1)
Gól: Nicklas Bendtner (52.), Jamal Lascelles (86., öngól), ill. Matt Ritchie (45.)
Kiállítva: J. Shelvey (33.), P. Dummett (45+2.) – mindkettő Newcastle.