A Novgorod jobban bírta a végét

A Szombathely hazai pályán öt ponttal kikapott az orosz Nyizsnij Novgorod csapatától kedden a férfi kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában. A Falco így két győzelemmel és két vereséggel áll, s az ötödik fordulóban a Szolnoki Olajhoz látogat egy hét múlva.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/Nyugat.hu

A nyitókörben a Falco hosszabbítás után, 94-92-re kapott csak ki az orosz együttestől, így a magyar együttes bizakodva várhatta a szombathelyi összecsapást, mely előtt a Nyizsnyij Novgorod is 2/1-es mérleggel állt. A három héttel ezelőtti mérkőzéshez képest annyi változás történt, hogy a Volga-partiak megváltak az ex-körmendi Sterling Gibbstől, s a helyére leigazolták a fehérorosz válogatott Uladimir Veramejenkát, aki legutóbb az euroligás Bamberget erősítette.

Szrecsko Szekulovics, a Falco vezetőedzője újra számíthatott a felépült amerikai Julian Norfleetre és a montenegrói Milos Borisovra.

A találkozó az első pillanatoktól kezdve kiegyenlített küzdelmet hozott, az első félidőben egyik csapat sem tudott komolyabb előnyhöz jutni, s a nagyszünetre egypontos vendégvezetéssel vonultak le a felek.

A harmadik negyedben a hazaiak voltak a pontosabbak. Elsősorban a védekezése javult fel a magyar gárdának, mely így hét pont előnnyel kezdhette meg a zárószakaszt.

Az utolsó negyed első felében a Falco tartotta 4-5 pontos előnyét, s ugyan az oroszok 2:20 perccel a vége előtt egyenlítettek, ám egy perccel később ismét a házigazda vezetett három ponttal. A szombathelyiek tudománya a végére azonban elfogyott, az utolsó másfél percben egyetlen pontot sem szereztek, a Nyizsnij Novgorod így fordítani tudott, s ismét legyőzte magyar riválisát.

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: „Gratulálok a Novgorodnak, negyven percen keresztül nagyon kemény védekezést kaptunk. Ettől függetlenül sem játszottunk rossz meccset, vezettünk tíz ponttal is, de a hajrában sok apró hibát követtünk el, és egy olyan csapat, mint a Nyizsnyij, ezt rögtön meg is büntette. Nagyon gyenge volt a hárompontos dobószázalékunk, 22 % hazai pályán az elég rossz. A többi statisztikai mutató nagyjából egál volt. Masszív, jó csapat ellen kaptunk ki, tele voltak magas, minden poszton rutinos játékossal, nagyon nehéz volt ellenük játszani. Ráadásul most már Veremenko személyében jött hozzájuk egy plusz egy ember is a rotációjukba, aki szintén egy nagyon rutinos, klasszis Euroliga-center, sokat jelentett, még úgy is, hogy csak néhány napja van velük. Próbáltuk kihozni magunkból, amit bírtunk, hasonló meccs volt, mint az oroszországi, a végén megálltunk, csináltunk pár hülyeséget. Ez a különbség a két csapat között. Köszönöm a szurkolóink támogatását, megyünk tovább.”

Zoran Lukics, a Nyizsnyij Novgorod vezetőedzője: „Gratulálok az ellenfélnek, nagyon jól játszottak, tudták mit akarnak. Sajnos azt kell, hogy mondjam, 35 percig ők uralták a meccset, mi sok hülyeséget csináltunk, csak rohantunk a Falco által diktált tempó után. A végén sikerült visszajönni a meccsbe, az utolsó néhány percben meghozta az eredményét a védekezésváltás, nagyon agresszíven kezdtünk el játszani, végre azt csináltuk, amit edzésen gyakoroltunk. Az utolsó két-három meccsünkön szörnyűen játszottuk, de ma kiválóan működött a taktikánk. Néhány játékosok a másodosztályból jött, rutintalanok, nem állnak még készen egy ilyen szintű meccsre. El kell azt is ismerni, ma szerencsénk is volt. A Falco nagyon szép, látványos, és élvezhető kosárlabdát játszott, sokkal jobb eredményeket kívánok nekik, mint a mai. Már csak azért is, mert egy kiváló edző ül a kispadjukon.”

Férfi kosárlabda Európa Kupa

H csoport, 4. forduló:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Nyizsnij Novgorod (orosz) 79-84 (19-22, 23-21, 21-13, 16-28)
Falco: Govens 24/3, Váradi 11/6, Perl 13, Borisov 2, Tóth N. 11. Csere: Zsigeranovics 8, Pustahvar 10/6, Norfleet -.
Novgorod: Komolov 23/18, Strebkov 7/3, Panin 2, Gubanov 10/3, Jelovac 7/3. Csere: Uzsinszkij 2, Martinov 8/6, Zaharov 3/3, Kolyuskin 8/6, Veremenko 14.

Forrás: Nyugat.hu/MTI