A nyeretlen MAFC legyőzte a bajnok Szolnokot!

kosár_Portugália_Vojvoda, 440, MTI

Vojvoda Dávid (Szolnok) csak 20 pontig jutott, ráadásul ki is állították

Igazi bombameglepetés született szombaton a férfi kosárlabda NB I-ben, a mindeddig nyeretlen MAFC hazai pályán legyőzte a találkozó előtt veretlen, címvédő Szolnokot.

A mindkét félidőt parádésan (10–0 és 18–0) kezdő hazaiaknál négyen is két számjegyű pontszámot értek el, míg a vendégektől nyolc perccel a vége előtt már hárman is kipontozódtak.

Garai Péter: A héten rendet tettünk a fejekben, és most igazi csapatként kosárlabdáztunk. Boldog vagyok, hogy megszereztük az első győzelmet, óriási megtiszteltetés volt a bajnok ellen pályára lépni, amelynek a játékából nagyon jól felkészültünk. Csak gratulálni tudok csapatomnak, annak pedig külön örülök, hogy a budapesti közönség és a szolnoki szurkolók előtt remek mérkőzést játszottunk.”

Sztojan Ivkovics: Elismerésem a MAFC-nak, nagyon jó mérkőzést nyert meg. Nagy hátrányból jöttünk fel, de az, hogy a negyedik negyedben három játékosunk is kivált, nagyon megnehezítette a helyzetünket a végjátékban.”