A Paksi FC kiesett a Magyar Kupából

balmaz-paksA versenyben lévő 11 első osztályú csapat közül egyedüliként a Paksnak nem sikerült bejutnia a legjobb 32 közé a labdarúgó Magyar Kupában.

Balmazújvárosban a kezdés után mindjárt kirajzolódott, hogy a vendégek stabil védekezésből való ellentámadásokra fognak alapozni, de ezt a taktikájukat már az 5. percben a sutba dobhatták. Ekkor ugyanis Vachtler jobboldali beadása egy vendégvédőről Belényesi Miklós elé pattant, aki közelről a kapus mellett a hálóba lőtt (1-0).

Az 50. percben Sigért az ötös sarkánál, az alapvonalnál buktatták. A büntetőt Máté János magabiztosan értékesítette (2-0).

Az 58. percben Szalai jobboldali beadása a menteni igyekvő Bakos Bencéről pattant a hazai hálóba (2-1).

A 65. percben az egyenlítés is megszületett. Az alapvonaltól mintegy 35 méterre végezhettek el oldalszabadrúgást a paksiak, s a láthatón begyakorolt figura végén, Szabó visszafejelt labdáját közelről Hahn János stukkolta a kapuba (2-2).

A 83. percben Farkas Balázs az ötös sarkáról lőhetett, ám a labda szögletre pattant a szöget jól záró Székelyről. A sarokrúgás után nagy kavarodás alakult ki a paksi kapu előtt, melynek végén Bakos Bence talált a vendégek kapujába (3-2).

A címvédő Ferencváros a mesternégyesig jutó Busai Attila vezetésével 9-0-ra győzött a megyei II. osztályban szereplő Koroncó otthonában.

A Diósgyőri VTK Oláh Bálint egyetlen találatával nyert Salgótarjánban.

Két másodosztályú rangadó közül az elsőn a Soproni VSE 3-1-re nyert Szegeden, míg a Kozármisleny hazai pályán nyert 3-2-re a Nyíregyháza Spatacus ellen. Ez utóbbi találkozón Lantos Levente a 89. percben állította be a végeredményt.

A Baktalórántháza a Gyulai Várfürdő, míg az Érdi VSE a Budaörs ellen büntetőkkel jutott tovább.

Magyar Kupa, 7. forduló (a 32 közé jutásért):

Balmazújváros (NB II) – Paksi FC 3-2 (1-0)
Gól: Belényesi Miklós (5.), Máté Jnos (51., 11-es), Bakos (84.), ill. Szalai (57.), Kovács (65.)

Mosonmagyaróvári TE (NB II) – Gyirmót FC 2-3 (2-3)
Gól: Baranyai (28.), Balázs Richárd (39.), ill. Simon Attila (22.), Szegi Vince (40.), Vass Patrik (44.)

Salgótarján (NB III) – Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Gól: Oláh Bálint (45.)

Koroncó (megyei II.) – Ferencvárosi TC 0-9 (0-3)
Gól: Busai Attila (17., 44., 57., 88.), Florian Trinks (29.), Radó András (52., 86.), Ryu Seung Woo (53.), Gyömbér Gábor (60.)

Makó (megyei I.) – Videoton 1-6 (1-4)
Gól: Széll Kristóf József (26.), ill. Feczesin (5., 37.), Bódi Ádám (13.), Kovács István Ádám (42.), Bévárdi Zsombor (57.), Pölöskei Zsolt (63.)

Csorna (NB III) – Vasas FC 2-7 (0-3)
Gól: Kerékgyártó Dávid (71.), Folmer Krisztián (90.), ill. Kocsmár Zsolt (16.), Hangya Szilveszter (35.), Vaskó Tamás (40.), Ferenczi István (50., 74.), Mahir Saglik (60., 76.)

Rákosmente KSK (NB III) – Budapest Honvéd 1-6 ()
Gól: Kokenszky (78.), ill. Hidi (7., 69.), Holender (22.), Kabangu (65.), Tömösvári (86.), Tömösvári (94.)

Mád (megyei I.) – Újpest FC 0-4 (0-2)
Gól: Windecker József (28.), Mihailo Perovic (34., 60., 72.)

Marcali (megyei I.) – Mezőkövesd Zsóry FC 0-13 (0-4)
Gól: Bacelic-Grgic (30., 89.), Tóth Bence (33., 45., 50.), Tarmo Kink (38.), Jan Voshalik (49., 86.), Mevoungou (56., 75.), Baracskai Roland (58.), Sós Bence (81.)

Balassagyarmat (megyei I.) – MTK Budapest 1-3 (0-2)
Gól: Szalánszki Bálin (90.), ill. Nikac Darko (19., 49.), Varga Szabolcs (23.)

Vác (NB II) – Swietelsky Haladás 0-3 (0-1)
Gól: Tóth Máté (2.), Ars Sjoerd (67., 80.)

SZEOL SC (NB II) – Soproni VSE (NB II) 1-3 (1-2)
Gól: Nikola Maksimovic (18.), ill. Gyürki Gergő (6.), Fazakas Géza (25.), Garda Géza (90+3.)

Kozármisleny (NB II) – Nyíregyháza (NB II) 3-2 (1-1)
Gól: Wittrédi David (41.), Nagy Mihály Krisztián (60.), Lantos Levente (89.), ill. Tisza Tibor (8.), Harsányi Zoltán (72.)