A PSG Handball másodszor is legyőzte a Veszprémet

KarabaticA hazai egygólos vereséget követően Párizsban is kikapott a Telekom Veszprém a Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Veszprém egy hete saját közönsége előtt 29-28-as vereséget szenvedett a PSG-től, amely ennek az eredménynek is köszönhetően a csoportelsőségért – és a vele járó negyeddöntős helyért – küzd. A magyar bajnok számára a hátralévő fordulókra az maradt a cél, hogy minél előkelőbb pozícióban zárjon, s ezzel a nyolcaddöntőre könnyebb ellenfelet kapjon, továbbjutás esetén pedig a negyeddöntőben otthon játszhassa a visszavágót.

A párizsi mérkőzés első félideje szoros küzdelmet hozott. Eleinte a PSG játszott határozottabban, a Veszprém 2-0-s hátránynál a 6. percben szerezte első gólját. Ezután többször is volt egyenlő az állás, majd a magyar csapat 5-5 után először került előnybe, tíz perccel később pedig két góllal vezetett (8-10). A hazai időkérést követően változott a helyzet, négy gólt kapott a veszprémi együttes, miközben egyet sem lőtt (12-10), s aztán a szünetig – bár volt esély az egyenlítésre – maradt ez a különbség (14-12).

A második játékrész egy-egy kihagyott hetessel kezdődött, a magyar kapuban az Alilovic helyére beállt Mikler védett bravúrosan, majd a Veszprém három gólt szerezve fordított (14-15). Nem sokkal később ugyanakkor újabb fordulat következett: a PSG sorozatban hatszor talált a kapuba, s egyik párizsi gólra sem érkezett válasz, még úgy se, hogy menet közben Javier Sabaté időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat. Ebben a szakaszban a remek hazai védekezés nyomán sok francia leindítást láthatott a közönség, ezeknek köszönhetően többször is öt gól volt a különbség, ami később még tovább is nőtt (24-17). Végül néggyel kapott ki a magyar csapat.

Luc Abalo: „Nagyon nagy feszültség volt a pályán, emiatt sok volt a hiba mindkét oldalon. Jól védekeztünk, a gyors indításinkkal pedig eldöntöttük a két pont sorsát.”

Mikler Roland: „Nem titkoltuk, azért jöttünk Párizsbak, hogy visszaszerezzük az otthon elveszített két pontot. Nehéz megmondani, hogy hol ment el a találkozó. A második félidő közepe felé öt-hatszor is átrobogott rajtunk a Párizs. Fáradtabbnak tűntünk támadásban, odaadtuk nekik a labdákat, Omeyer pedig tökéletesen hatástalanította az átlövéseket. Lépésről lépésre építkezünk, nem pörög az együttes száz százalékon, ahhoz pedig, itt viszont csak hibátlan teljesítménnyel lehetett volna nyerni.”

A Veszprém – amely a vereséggel is maradt a negyedik helyen – jövő vasárnap Dániában, a Bjerringbro-Silkeborg vendégeként lép pályára.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 8. forduló:

Paris Saint-Germain (francia) – Telekom Veszprém 28-24 (14-12)
PSG: OMEYER – Abalo 3, STEPANCIC 5, L. Karabatic 1, Narcisse, M. Hansen 4 (2), GENSHEIMER 6. Csere: Skof (kapus), MOLLGAARD 1, N. KARABATIC 5, Nielsen, Remili 3. Vezetőedző: Zvonimir Serdarusic.
Veszprém: Alilovic – Marguc 3 (1), Sulic, Nagy L. 4, Schuch, Ilic 2 (2), Ugalde 1. Csere: MIKLER (kapus), Lékai 1, Nilsson 3, Terzic, Kopljar 3, Rodriguez, PALMARSSON 5, Iváncsik 2. Vezetőedző: Javier Sabaté.

Forrás: MTI/vehirsport.hu