A PSG kiütötte a Barcelonát

Ángel di Maria Fotó: skysport

Ángel di Maria 29. születésnapján duplázott a Barcelona ellen. Fotó: skysport

A párizsi Valentin napi találkozón a katalán gárda végig alárendelt szerepet játszott a kitűnően futballozó Paris Saint-Germain ellen.

A 11. percben Ter Stegen mentette meg góltól a Barcelonát: Matuidi tört be a bal oldalról a tizenhatoson belülre, lövését bravúrral öklözte ki a német kapus, Rabiot ismétlését pedig meg is fogta. A 18. percben megszerezték a vezetést a házigazdák: a 29. születésnapját éppen kedden ünneplő Angel Di María végzett el szabadrúgást 20 méterre a kaputól, bal lábbal a bal felső sarokba csavarta a labdát (1-0).

Öt perccel a szünet előtt újra betalált a PSG: Messi veszített el egy labdát a pálya közepén, Verrati indította a jobb oldalon induló Julian Draxlert, aki kilőtte a hosszú sarkot (2-0).

Az 55. percben Di María 20 méterről lőtte ki a hosszú sarkot, Ter Stegen hiába nyújtózkodott, esélye sem volt elérni a pazarul csavart labdát (3-0).

Három perccel később Kurzawa beadására az Umtitit megelőző Cavani érkezett a kapu elé, de centikkel lemaradt a labdáról. A 71. percben Edinson Cavani megszerezte pályafutása első gólját a Barcelona ellen: Meunier cselezte ki zseniálisan Neymart, jó 40 méteren keresztül vezette a labdát, majd indította az uruguayit, aki futtából védhetetlenül lőtt a rövid sarokba (4-0).

A 83. percben Umitit közvetlen közelről a kapufára fejelte a labdát.

A Barcelona négy évvel ezelőtt Münchenben kapott ki 4-0-ra, majd a visszavágón is a németek nyertek 3-0-ra. Nagy kérdés: ezúttal lesz-e esélye fordítani Lusi Enrique csapatának.

Lisszabonban az első félidőben szinte végig a Borussia Dortmund játszott fölényben, ám a második játékrész elején egy hazai szöglet után Kosztasz Mitroglu fejelt Bürki kapujába (1-0).

Kilenc perccel később óriási lehetősége adódott az egyenlítésre a Dortmundnak.  A portugálok egyik védője kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőből Aubameyang a kapu közepe felé lőtt, Ederson azonban nem mozdult el, így védeni tudott.