A PSG legyőzte a Barcelonát

Matuidi_David Luiz_440A Bajnokok Ligája második fordulójában egy kitűnő mérkőzésen a Paris Saint-Germain 3-2-re győzte le az FC Barcelonát, míg a csoport másik mérkőzésén az Ajax pontokat veszített Cipruson.

A Parc de Princesben már a 10. percben vezetést szerzett a hazai gárda, Lucas szabadrúgása után David Luiz vette be Mard-Andre ter Stegen kapuját. A Barcelona szinte azonnal válaszolt, egy sokpasszos támadás végén Iniesta adott gólpasszt Lionel Messinek, aki kilőtte a bal alsó sarkot (1-1).

A 26. percben Thiago Motta szöglete után a Barcelona német kapusa nem volt a helyzet magaslatán, Ter Stegen bizonytalankodását Marco Verratti használta ki. A mindössze 21 éves olasz csatár két évvel ezelőtt a Serie B-s Pescarától került Párizsba.

Az 54. percben egy jobb oldali beadás után Blaise Matuidi ballal a kapus lábai között a bal alsóba helyezett (3-1). Két perccel később Neymar mellel vette le az átívelt labdát, majd jobbal a bal kapufa mellett tekert a hálóba (3-2).

Luis Enrique hamarosan becserélte Munir El Haddadit, majd Xavi és Sandro Ramirez kapott játéklehetőséget, ám a katalánok nem tudtak kiegyenlíteni. A Barcelona tétmérkőzésen utoljára május 17-én az Atletico Madridtól kapott gólt. Három gólt a Real Madrid lőtt a katalánoknak máricus 23-án, ám akkor a Barca Messi mesterhármasával fordított (3-4).

A Chelsea Nemanja Matics egyetlen góljával nyert Lisszabonban, míg az FC Porto Lvivben játszott 2-2-es döntetlent a Shaktar Donyeck ellen. Az első félidőben Pjatov hárította Brahimi büntetőjét. Az ukránok két brazil góllal vezettek, ám a vendégeknél csereként beállt Jackson Martinez duplázott a hajrában. A kolumbiai csatár a 89. percben tizenegyesből szépített, majd négy perccel később Tello beadása után lőtt gólt szinte a lefújás pillanatában (2-2).

Bajnokok Ligája, 2. forduló:

E csoport

CSZKA Moszkva-Bayern München 0-1 (0-1)
Gól: Thomas Müller (22., 11-es)

Manchester City-AS Roma 1-1 (1-1)
Gól: Kun Agüero (4., 11-es), ill. Totti (23.)

F csoport

Paris Saint-Germain – FC Barcelona 3-2 (2-1)
Gól: David Luiz (10.), Marco Verratti (26.), Blaise Mazuidi (54.), ill. Messi (11.), Neymar (56.)

APOEL-Ajax Amsterdam 1-1 (1-1)
Gól: Gustavo Manduca (32., 11-es), ill. Lucas Andersen (28.)

G csoport

Sporting CP-Chelsea 0-1 (0-1)
Gól: Nemanja Matics (34.)

Schalke 04-NK Maribor 1-1 (0-1)
Gól: Klaas-Jan Huntelaar (56.), ill. Damjan Bohar (37.)

H csoport

Shaktar Donyeck-FC Porto 2-2 (0-0)
Gól: Alex Teixeira (52.), Luiz Adriano (85.), ill. Jackson Martinez (89., 90+3.)

BATE-Athletic Bilbao 2-1 (2-1)
Gól: Poljakov (19.), Karnickij (41.), ill. Aduriz (45.)