A PSG simán nyert a Bayern München ellen

Cavani_NeymarRangadónak indult, de a franciák már másfél perc elteltével vezettek Párizsban a PSG-Bayern München összecsapáson. A labdarúgó Bajnokok Ligájában két forduló után az FC Barcelona, a Besiktas, Chelsea, a Manchester City, a Manchester United, a PSG és a Real Madrid százszázalékos.

A B csoportban másfél perc elteltével már vezetett a francia csapat és félóránként lőttek egy-egy gólt, különösebb megerőltetés nélkül. A csoport másik meccsén az első fordulóban nagy verést kapó Celtic idegenben, az Anderlecht otthonában aratott háromgólos sikert.

Az A csoportban a Manchester United az első félidőben eldöntötte a CSZKA elleni meccsét. Már négy góllal is vezetett, végül ebből „csak” három maradt, de így is elégedetten utazhatott haza. A játéknap másik meccse még simább összecsapást hozott, ezen a Basel öt gólt rámolt be a Benficának.

A C jelű kvartettben a Roma idegenben győzött a Qarabag ellen, míg a nap másik rangadóján hiába vezetett a hazai pályán játszó Atletico Griezmann 11-esével, a Chelsea Morata fejesével egyenlített, majd szó szerint a lefújás pillanatában Batshuayi a győztes gólt is megszerezte.

A D csoportban a Juventus sokáig nem talált rést az Olympiakosz ellen, végül hozta a kötelezőt és kétgólos sikert aratott. A Barcelona még inkább megszenvedett a Sporting otthonában és végül csak egy öngóllal sikerült nyernie.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A csoport:

CSZKA Moszkva — Manchester United 1-4 (0-3)
Gól: Kucsajev (90.), illetve Lukaku (4., 27.), Martial (18., 11-es), Mhitarjan (58.)

FC Basel — Benfica 5-0 (2-0)
Gól: Lang (2.), Oberlin (20., 69.), Van Wolfswinkel (60., 11-es), Riveros (77.)
Kiállítva: A. Almeida (63. – Benfica)

Az állás:
1. Manchester United 6 pont, 2. FC Basel 3 (5-3), 3. CSZKA Moszkva 3 (3-5), 4. Benfica 0

B csoport:

RSC Anderlecht — Celtic Glasgow 0-3 (0-1)
Gól: Griffiths (38.), Kara (50. – öngól), Sinclair (92.)

Paris Saint-Germain — Bayern München 3-0 (2-0)
Gól: Dani Alves (2.), Cavani (31.), Neymar (63.)

Az állás:
1. Paris Saint-Germain 6, 2. Bayern München 3 (3-3), 3. Celtic Glasgow 3 (3-5), 4. RSC Anderlecht 0

C csoport:

Atlético Madrid — Chelsea 1-2 (1-0)
Gól: Griezmann (40., 11-es), illetve Morata (60.), Batshuayi (94.)

Karabah — AS Roma 1-2 (1-2)
Gól: Henrique (28.), illetve Manolasz (7.), Dzeko (15.)

Az állás:
1. Chelsea 6, 2. AS Roma 4, 3. Atlético Madrid 1, 4. Qarabag 0

D csoport:

Juventus — Olimpiakosz Pireusz 2-0 (0-0)
Gól: Higuaín (69.), Mandzukic (80.)

Sporting CP — FC Barcelona 0-1 (0-0)
Gól: Coates (49. – öngól)

Az állás:
1. FC Barcelona 6, 2. Sporting CP 3 (3-3), 3. Juventus 3 (2-3), 4. Olimpiakosz Pireusz 0