A Puskás Akadémia ikszelt Szegeden

Konsantinos Ikonomou és Tischler Patrik. Fotó: Délmagyar

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában döntetlent játszott a listavezető Puskás Akadémia és a felcsútiakat üldöző Soroksár SC is. A Cegléd Mosonmagyaróváron, míg a Dorogi FC Nyíregyházán gyűjtötte be a három pontot.

A szegedi SZVSE-pályán 400 néző volt kíváncsi a sereghajtó SZEOL SC és a listavezető Puskás Akadémia összecsapására.

A 40. percben Tischler csúsztatott meg egy jobb oldali beadást Szakály Péter pedig az ötösön szemben a kapuval estében Leindler lábai között a hálóba lőtt (0-1).

A 61. percben Makszimovics bal oldali beadása után Kéri Tamás fejelte el a labdát, majd lábbal belekotort, Sándor György meg akarta játszani, de Kéri elvette tőle, egy lövőcsel után spiccel 10 méterről a jobb alsóba lőtt (1-1).

Pintér Attila, a Puskás Akadémia vezetőedzője: „Megvoltak a helyzeteink 1–0-nál, hogy megszerezzük a második gólunkat. Nem tudtunk élni ezekkel a lehetőségekkel, s futball törvénye megbüntetett minket. Ellenfelünknek addig helyzete sem volt, a gól a mi hibánkból esett, de ez benne van a labdarúgásban. Tovább kell mennünk a megkezdett úton, ma is megmutatta a csapat, hogy tud küzdeni és helyzeteket kialakítani. Gratulálok a SZEOL-nak a pontszerzéshez.”

A soroksáriak Csákváron játszottak 1-1-es döntetlent a játéknap utolsó találkozóján, így továbbra is két pont a hátrányuk a tabellán. A hazaiak Szalai Tamás révén szereztek vezetést az első félidő hajrájában, majd a 88. percben Lorentz Márton mentett pontot a Soroksárnak.

Merkantil Bank Liga NB II, 26. forduló:

SZEOL SC – Puskás Akadémia 1-1 (0-1)
Gól: Kéri Tamás (61.), ill. Szakál yPéter (40.)

FC Csákvár – Soroksár SC 1-1 (1-0)
Gól: Szalai Tamás (40.), ill. Lorentz Márton (88.)

Soproni VSE – Kozármisleny 1-1 (0-0)
Gól: Erdélyi László (90+3.), ill. Miroslav Grumic (68.)

Cigánd SE – Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-0)
Gól: Gheorghe Robert Popescu (90+2.), ill. Hajba Tamás (54.)

Vác FC – Budaörs 2-1 (1-0)
Gól: Balajti Ádám (40.), Niedermüller Ákos (50.), ill. Horváth Roland (85.)

Mosonmagyaróvári TE – Ceglédi VSE 0-1 (0-0)
Gól: Tóth Levente Milán (85.)

BFC Siófok – Szeged 2011 1-1 (1-0)
Gól: Nagy Dániel (8.), ill. Germán Tamás (86.)

Nyíregyháza Spartacus — Dorogi FC 0-1 (0-0)
Gól: Simon Attila (74.)

ZTE FC – Balmazújváros 4-1 (2-0)
Gól: Paudits Patrik (31., 58.), Nagy Tamás (45.), Angyal Zsolt (63.), ill. Belényesi Miklós (72.)
Kiállítva: Horváth László (75., Balmazújváros)

Békéscsaba 1912 Előre – Kisvárda 0-0

Az élcsoport állása: 1. Puskás Akadémia 52 pont/26 mérkőzés, 2. Soroksár 50/26, 3. Balmazújváros 47/25