A Puskás Akadémia tartja a lépést a Soroksárral

Sopron_PuskasA labdarúgó NB II vasárnapi, 24. fordulójában idegenben nyert a Balmazújváros, a Dorog, a Nyíregyháza, a Puskás Akadémia, a Soroksár és a Szolnok is.

A listavezető Soroksár SC Szegedre utazott. A 38. percben Pál András a bal oldalon „nulla”-szögből adta be a labdát, a hazaiak kapusa Prokop kicsit elhagyta az alapvonalat, így a lecsúszott labda a jobb oldali kapufa mellett elment, majd a másik kapufáról bepattant (0-1).

A Délmagyar tudósítása szerint a SZEOL SC helyenként szép támadásokat vezetett, komoly helyzete azonban nem volt.

A Soroksárt üldöző Puskás Akadémia Sopronba látogatott. A Kisvárda elleni győztes mérkőzéshez képest két helyen változtatott a kezdőn Pintér Attila: a középcsatár posztján Lencse László helyét a szabolcsiak ellen győztes gólt szerző Tischler Patrik foglalta el, a védelem tengelyébe pedig visszatért a Szolnok ellen összeszedett orrcsonttöréséből a vártnál hamarabb felépülő Hegedűs János.

A 82. percben Csilus Ádám passzolt jobbról középre Márkvárt Dávidnak, aki ballal remekül lőtte ki a bal sarkot (0-1).

A hátrányba került Sopron mindent egy lapra feltéve kezdett támadni, s labdájuk is volt az egyenlítéshez, ám a slusszpoén a vendégeké volt. Az utolsó hazai szögletnél előrehúzódott Heinrich kapus, a beívelést a gólvonalról mentették a felcsútiak, majd Szakály Péter higgadt labdavezetés után az üresen maradt kapuba gurított (0–2).

A Balmazújváros hátrányból fordítva győzött Csákváron, a vendégek győztes találatát Kovács Ádám szerezte.

Merkantil Bank Liga NB II, 24. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre – Szolnoki MÁV FC 0-2 (0-1)
Gól: Nikola Pantovic (40.), Pintér Norbert (74.)

FC Csákvár – Balmazújváros 1-2 (1-0)
Gól: Oldal Tibor (18.), ill. Kovács Ádám Tibor (55.), Fekete Ádám (68.)

Swietelsky-Sopron – Puskás Akadémia 0-2 (0-0)
Gól: Márkvárt Dávid (83.), Szakály Péter (90+4.)

SZEOL SC – Soroksár SC 0-1 (0-1)
Gól: Pál András (38.)

Cigánd SE – Budaörs 1-1 (0-1)
Gól: Gheorghe Robert Popescu (70.), ill. Pethő Bence János (24.)

Vác FC – Ceglédi VSE 1-0 (0-0)
Gól: Nánási Balázs (63.)

Mosonmagyaróvári TE – Dorogi FC 0-4 (0-2)
Gól: Bora György (19.), Medgyes Zoltán Henrik (31.), Simon Attila (63., 76.)

Kisvárda – Kozármisleny 3-0 (1-0)
Gól: Horváth Zoltán (29.), Oláh Gergő (59.), Gubacsi Zoltán (90+2.)

BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)
Gól: Kártik Bálint József (50.)

ZTE FC-Szeged 2011 0-0

Az élcsoport: 1. Soroksár 48 pont/24 mérkőzés (45-21), 2. Puskás Akadémia 48/24 (42-29), 3. Balmazújváros 46/23