A Real Madrid fordított a Barcelona ellen

James Rodriguez_Pepe_440A Barcelona annak ellenére bukott el a 169. El Clasicón, hogy Neymar révén a katalánok már a negyedik percben vezetést szereztek Madridban.

Ez a kezdés felidézte a tavaly márciusi mérkőzést, amikor Iniesta a 7. percben szerzett vezetést a Santiago Bernabeu-stadionban, majd Karim Benzema fordítása után Lionel Messi egy mesterhármassal adott választ a Blancóknak.

Más volt a helyzet szombat este azon a mérkőzésen melyen az FC Barcelonában először játszott az eltiltásából visszatért Luis Suarez, ráadásul éppen az uruguay-i játékos adott gólpasszt Neymarnak.

4. perc: Luis Suarez adott gólpasszt Neymarnak, a brazil kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

A folytatásban villámgyorsan magához tért a Real Madrid, bő tíz percen keresztül szinte „egykapuztak” a hazaiak. Karim Benzema ekkor még csak a kapufáig jutot el. Magukhoz tértek a katalánok és az első félidő hátralévő részében már inkább a Barcelona akarata érvényesült. Éppen ezért volt ugyanolyan meglepő a Real Madrid kiegyenlítése, mint volt a mérkőzés elején Neymar találata.

35. perc: Pique kezezése után Cristiano Ronaldo értékesítette a Real Madrid számára megítélt büntetőt (1-1).

Egyik tréner sem cserélt a szünetben, a második félidő elején tíz perc alatt eldőlt minden.

50. perc: Toni Kroos szabadrúgása után Pepe tökéletesen fejelt Claudio Bravo kapujába (2-1).

61. perc: Xavi helyére beállt Ivan Rakitic. A Barca szögletét már a horvát játékos rúgta be laposan. A labdát kivágták a madridiak, majd Iniesta „ugratta ki” Iscót, aki betette a labdát James Rodrigueznek. A kolumbiai Karim Benzemához passzolt, a labda jobb kapufa tövéről pattant a hálóba (3-1).

Luis Enrique a második félidő derekán becserélte Pedrót, majd Sergi Robertót is, ám a Barcelona már nem tudott megújulni. Az alapvetően a kontrákra alapozó Real Madrid tökeletesen uralta a mérkőzést. A Királyi Gárdában nem játszott jól C. Ronaldó, ám James Rodriguez védekezésben és támadásszervezésben is alaposan kivette a részét. A kapuban pedig bár kevés dolga akadt, de tökéletesen védett Iker Casillas.

A Real Madrid szerdán a BL-ben a Liverpool ellen, ma pedig a Barcelona ellen lőtt három gólt, előtte a bajnokságban két 5-0-ás mérkőzést hozott le Carlo Ancelotti csapata.

Szpetember 13-án az Atletico Madrid nyert 2-1-re a Bernabeuban, azóta a Real Madrid zsinórban kilencedik győzelmét aratta. A „Királyi Gárda” gólaránya 38-6!