A Real Madrid kitömte a Deport

ChicharitoAz elsőosztályú spanyol labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a címvédő Atletico Madrid nem bírt a Celta de Vigóval, míg a Real Madrid idegenben gálázott.
A Riazor-stadionban a 29. percig kellett várni az első találatra, azt követően azonban beindult a gólzápor. Arbeola jobb oldali beadását Cristiano Ronaldo 11 méterről fejelte a jobb felső sarokba (0-1). A 36. percben Karim Benzema tette vissza a labdát a bal szélen feltűnő James Rodrigueznek, aki 18 méterről jobb lábbal bombázott a bal felső sarokba (0-2). A kolumbiai csatárnak ez volt az első gólja a spanyol bajnokságban. Öt perccel később Karim Benzema képett be két védő közé, a veszélyt észlelve Lux kapus kirohant a kapujából, ám a téfél közepén nem tudta szerelni a francia csatárt. Benzema ugyanakkor elesett a szabadon lévő labdára Cristiano Ronaldo csapott le és 22 méterről bal lábbal emelt a bal alsóba (0-3).

Az 51. percben a Deportivo La Coruna a bosnyák Haris Medjunanin büntetőjével szépítette. A 66. percben Marcelo laposan belőtt labdáját Gareth Bale ballal a bal kapufa segítségével juttatta a hazaiak hálójába (1-4). A 75. percben a cserekén pályára lépett Isco Marcelóhoz hasonlóan emelte be a labdát, Bale pedig ismét könnyedén helyezett a kapuba (1-5). Egy perccel később James Rodriguez szerzett labdát, keresztbe passzolt Ronaldónak, aki a bal alsó sarokba lőtt (1-6).

A 84. percben Cuenca beadását a csereként beállt Toché csúsztatta fejjel Iker Casillas kapujába (2-6). A hajrában a 77. percben csereként pályára lépett Javier Hernandez parádézott. A mexikói Chicharito a 88. percben az Iscótól kapott labdát jobb lábal megszelídítette, majd 16 méterről ballal bődületesen nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (2-7). Végül a 92. percben Javier Hernandez Marcelo átadása után 22 méterről is bevette a Deporti La Coruna kapuját (2-8). A Manchesterből érkezett mexikói csatárnak ez volt az első két találata a Real Madrid mezében.

Cristiano Ronaldo utoljára tavaly november 9-én a real Sociedad ellen szerzett három gólt. A Real Madrid öt évvel ezelőtt egy barátságos mérkőzésen a kolumbiai Millonarios ellen szerzett nyolc gólt.

Madridban az Atletcio fogadta a Celta de Vigót. A 19. percben Planas kapu elé belőtt labdáját a Pablo Hernandez a levegőből, kapásból sarkazta Moyá kapujába (0-1). A chilei középpályásnak ez volt az első találata Spanyolországban. A 31. percben Koke szabadrúgása után Miranda bokából egyenlített ki (1-1). Tíz perccel később gabi szöglete után Diego Godin bólintott a bal felsőbe (2-1).

A gyors fordítás után az Atletico Madrid kezében volt a mérkőzés, ám a második játékrész elején kiegyenlítettek a vendégek. Az 52. percben Planas esése után jutott büntetőhöz a Celta de Vigo, a tizenegyest a csereként pályára lépett Nolito értékesítette (2-2). Diego Simeone csapata egy hete hiába győzte le a Real Madridot hét közben BL-mérkőzésen az Olimpiakosztól kapott ki az Atletico ma pedig értékes két pontot veszítettek el a Vicente Calderónban.

Primera Division, 4. forduló:

Deportivo La Coruna-Real Madrid 2-8 (0-3)
Gól: Medunjanin (51., 11-es), Toché (84.), ill. Cristiano Ronaldo (29., 41., 78.), James Rodriguez (36.), Gareth Bale (66., 74.), Javier Hernandez (88., 90+2.)

Atletico Madrid-Celta de Vigo 2-2 (2-1)
Gól: Miranda (31.), Godin (41.), ill. Pablo Hernandez (19.), Nolito (53., 11-es)

Athletic Bilbao-Granada 0-1 (0-1)
Gól: Jhon Cordoba (39.)

Espanyol-Malaga 2-2 (1-0)
Gól: Caicedo (16.), Stuani (88.), ill. Ignacio Camacho (53.), Dudad (90+3.)