A Red Bull Salzburg hat gólt vágott a Fehérvár AV19-nek

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 csapata pénteken ötgólos vereséget szenvedett az osztrák jégkorongligában (EBEL), Salzburgban.

Nehéz feladat előtt áltt a Fehérvár, hiszen egy komplett sornyi meghatározó játékos hiányzik a csapatból sérülés miatt. Persze egy ilyen helyzet egyben lehetőség is a többieknek, hogy felhívják magukra az edző és a közönség figyelmét – különösen azon játékosoknak, akik eddig a vártnál halványabban teljesítettek.

A 14. percben Connolly testre ütésért állt ki, hasonló csengésű nevű kollégája, Connelly a kék vonalról lőtt, Welser jól tette bele az ütőjét, nem adva esélyt Hetényinek (1-0).

A második harmad elején Sterling váltotta gólta a fórt (2-0). Egy perc sem telt bele, Latusa maradt egyedül a fehérvári kapu előtt, és öt méterről a kapuba talált (3-0). A folytatásban alig-alig játszottak 5-5 ellen a felek, egy 4-4 elleni játékhelyzetnél Francis passzát Sárpátki értékesítette, szépítve az álláson (3-1).

Visszatalált a meccsbe a Fehérvár, Kóger és Kovács is faraghatott volna a hátrányon, Gracnar azonban a helyén volt. A 40. percben Hetényi a kapu mögött elveszítette a korongot, Beach pedig köszönte szépen, és megszerezte a negyedik hazai gólt (4-1).

Nyílt sisakkal indult csatába a Fehérvár AV19 a záró felvonásra, esélyt igyekezve adni magának. Igazán érdemi gólhelyzetet azonban nem tudtak kialakítani, talán egy középtávoli Blackwater-lövést leszámítva. Amikor az 51. percben Fahey kihasznált egy emberelőnyt, már sejthető volt, hogy ebből ma nem lesz pontszerzés (5-1). Ahogy a percek teltek, ez mind egyértelműbbé vált, Welser saját maga második gólja pedig minden nyitott kérdés végére pontot tett (6-1).

EBEL:

Red Bull Salzburg (osztrák) – Fehérvár AV19 6-1 (1-0, 3-1, 2-0)
Gól: Welser (14., emberelőnyben, 57.), Sterling (22., ee.), Lautsa (23.), Beach (40., emberhátrányban), Fahey (51., ee.), ill. Sárpátki (32.)

Forrás: fehervarav19.hu