A Red Bull Salzburg nyert Székesfehérváron

AVS_RBSA Fehérvár AV19 hiába vezetett hazai pályán a Salzburg ellen, mégis 3-1-re kikapott az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján. A MOL Ligában idegenben nyert a DVTK, a MAC és az UTE is.

A 12. percben Sárpátki és Orban mehettek 2 az 1 ellen, előbbi lövést választott, Gracnar azonban a helyén volt. A válogatott támadó újabb kísérletét is védte a szlovén, Antonin Manavian megpattanó löketével azonban már nem tudott mit kezdeni (1-0). A francia válogatott hátvéd első idei gólját szerezte.

A második harmad előtt a hónap legjobb játékosának megválasztott Sofron István vehetett át egy ajándékcsomagot a székesfehérvári szurkolóktól. Ezt a játékrészt is a vendégek kezdték aktívabban, Raymond lövését Rajna, Trattnigét a kapuvas hárította, majd Raffl ziccerénél ismét a magyar kapus védett nagyot.

A listavezető fölénye a 31. percben érett góllá. Rauchenwald kísérletét még kitolta Rajna, sőt a kipattanót kapura húzó Schiechl próbálkozásába is beleért fektében, az üresen maradt Manuel Latusa triplázásánál azonban már tehetetlen volt (1-1). A bekapott góltól magához tért a Fehérvár, Bodo lövésébe szúrt bele Sarauer, Gracnar védett, majd Owens tesztelte a szlovént, aki a helyén volt.

A harmadik etap Courchaine próbálkozásával indult, majd Bodo száguldott a korongért, Gracnar kikorcsolyázott kapujából és csak beleütni tudott a játékszerbe, ami így a fehérvárinál maradt. Éles szögből húzta a kapura a pakkot a visszafelé iszkoló hálóőr mögött, Trattnig mentett a gólvonalon állva.

A 47. percben Hughes maradt üresen a hazai kapu előtt, de Rajna jól mozdult ki, a másik oldalon Bodo és Kóger remek akciója végén utóbbi lövését védte Gracnar. Kicsivel több, mint tíz perccel a játékrész vége előtt Matthias Trattnig használt ki egy védelmi megingást, valahogy bepréselte a korongot a hálóba közvetlen közelről, átvette a vezetést a Salzburg(1-2).

Ezután a Bodo kiállítása miatti emberhátrányt remekül védekezte ki a csapat, majd a büntetését letöltő támadó próbálta meglepni a rövid saroknál Gracnart, sikertelenül. Nem sokkal később megpróbálkozott ezzel Sofron is, akit Flood teremtett a jégre, ezúttal azonban elmaradt a Fichntner-Smetana bírópáros sípszava. az 59. percben Benoit Laporte mezőnyjátékost küldött be Rajna helyett, 6 az 5 ellen támadhatott a Fehérvár. Owens maradt üresen, lövése kijött a salzburgi hálóőrről, a kipattanót azonban nem sikerült a kapuba gyötörni. 30 másodperccel a vége előtt Daniel Welser eldöntötte a találkozót, a saját harmadából gurított az üresen maradt ketrecbe (1-3).

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Nagyon keményen dolgozott a csapat, úgy gondolom ma este megérdemeltük volna győzelmet. Több gólt kell lőnünk és akkor van esélyünk legyőzni ilyen nagy csapatokat is, mint a Salzburg. Nagyon boldog vagyok, úgy értem nem is kérhetek többet, mindenki a legjobb formáját hozta és nagyon keményen dolgoztak. Két meccs három napon belül a liga első és második csapata ellen, ez nem egyszerű. Ráadásul három sorral játszottunk, van pár sérült játékosunk és néhány fiatal is szerepet kapott. Egyszóval nagyon büszke vagyok a fiúk erőfeszítéseire. Hétfőn mindenki megpróbál regenerálódni és felkészülten várjuk a keddi a mérkőzést a Znojmo ellen.”

Greg Poss, a Red Bull Salzburg vezetőedzője: „Úgy gondolom, hogy a Fehérvár egy nagyon jó csapat. Nagyon jól, védekezően játszottak. A meccs alakulhatott volna másképpen is, több szerencsénk volt a második gól betalálásánál. Nagyon szoros mérkőzés volt.”

EBEL:

Fehérvár AV19 – Red Bull Salzburg 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)
Gól: Antonin Manavian (12.), ill. Manuel Latusa (31.), Matthias Tratting (50.), Daniel Welser (60.)

Idegenben nyert a MAC, az UTE és a DVTK is

A MAC Budapest Csíkszeredán 5-0-vezetés után engedett ki egy kicsit, míg az Újpesti TE Debrecenben 0-3-as hátrányból fordított. Végül az 52. percben Kiss Dániel ütött győztes gólt.

A DVTK Jegesmedvék még szombaton 6-4-re nyertek Belgrádban. Hétfő este a Dunaújvárosi Acélbikák a Ferencvárost fogadják, a mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport.

MOL Liga:

SC Csíkszereda – MAC Budapest 3-6 (0-3, 1-2, 2-1)
Gól: Molnár Zsombor (35., emberelőnyben), Colby Lanceleve (42., emberelőnyben), Antal Zsombor (51., emberelőnyben), ill. Ryan Ruikka (2.), Kovács Csaba (18.), Roczanov Dezső (19., 33., emberelőnyben), Nagy Gergő (31., emberelőnyben), Somogyi Balázs (57., emberelőnyben)

Debrecen – UTE 3-4 (2-0, 1-2, 0-2)
Gól: Varga Arnold (5.), Pavel Vorosin (9., emberelőnyben), Szergej (Piskunov, 26.), ill. Dósa Krisztián (28.), Andrej Hebar (33.), Dömötör Róbert (50.), Kiss Dániel (52., emberelőnyben)

HK Beograd – DVTK Jegesmedvék 4-6 (1-2, 2-0, 1-4)
Gól: Hugo Turcotte (8., emberelőnyben, 40.), Dimitrije Filipovic (21.),  Robert sabados (53.), ill. Sági Márton (10., 48.), Andrew Johnston (11., emberelőnyben), Galanisz Nikandrosz (46.), Ritó László (54.), Tóth Adrián (60.)

1. DVTK Jegesmedvék 13 10 1 – 2 52-22 32 pont
2. MAC Budapest 13 9 1 2 1 51-20 31
3. UTE 13 8 1 – 4 47-35 26
4. FTC 12 8 – 2 2 45-33 26
5. Corona Brasov 15 6 4 – 5 52-41 26
6. Dunaújvárosi Acélbikák 11 5 1 1 4 39-29 18
7. Fehérvári Titánok 12 2 2 4 4 27-42 14
8. Debrecen 11 3 1 1 6 40-40 12