A spanyol kapus Adrián lőtte tovább a West Ham Unitedet

Adrian2_440Az első meccsek döntetlenje miatt a pályaválasztás jogának felcserélésével megismételtek kedden négy meccset is az angol FA-kupában.

A legizgalmasabb összecsapásnak a két élvonalbeli csapat, a West Ham United és az Everton mérkőzése bizonyult. Enner Valencia góljával az 51. percben jutottak vezetéshez a hazaiaak (1-0).

Ráadásul öt perccel később Aiden McGeady második sárgalapja után mehetett zuhanyozni, így emberelőnyben került a WHU. Sam Allerdyce ennek megfelelően előbb Kevin Nolant, majd Morgan Amalfitanót küldte be a pályára. Az Evertonban Muhamed Besicset Kevin Mirallas váltotta, míg Barkley helyére a Costa Rica-i Bryan Oviedo állt be. Roberto Martinez így pótolta a kiesett McGeady-t, pontosabban Oviedóval a védelmet, míg Mirallasszal a csatársort erősítette meg a középpálya rovására.

A 82. percben a csereként beállt Kevin Mirallas szabadrúgásból védhetetlenül tekert a jobb felső sarokba (1-1).

A 97. percben Mirallas megbolondította a hazai védelmet, a belga csatár kicselezte Nolant és Jenkinsot, majd Collins mellett Romelu Lukakuhoz passzolt, aki közvetlen közelről vette be a spanyol Adrián kapuját (1-2).

Végül a 111. percben Collins helyére Carlton Cole állt be, majd két perccel később James Tokins szögletét bólintotta a spanyol Joel Robles kapujába a WHU 31 éves csatára (2-2). Cole az FA Kupában legutóbb négy évvel ezelőtt a Burnley ellen szerzett két gólt.

A tizenegyesekre maradt a döntés. A maratoni büntetőpárbajban előbb Steven Naismith (Everton), majd Stewart Downing (WHU) hibázott. Végül a  11. párban a két spanyol kapusra került sor. Elsőnek az Everton kapusa Joel Robles állt oda a tizenegyes pont mögé, honfitársa Adrián eldobta magát balra, míg Robles a felső lécre bombázta a labdát. Végül Adriánra került sor, a WHU spanyol kapusa eldobta a kesztyűit is, majd hidegvérrel helyezett a kapu jobb alsó sarkába.

Ebben a pillanatban „felrobbant” a Boleyn Ground, a 25 ezer néző egy emberként ugrott talpra és ünnepelte a West Ham Unitedet. A csapattársak pedig Adriánt ölelgették.

Adrian1

A West Ham United következő ellenfele a szintén kedden továbbjutott, harmadosztályú Bristol City lesz.

A szintén büntetőkkel továbbjutott Fulham a Sunderland otthonába látogat az FA Kupa 4. fordulójában, míg a hosszabbítás után győztes, harmadosztályú Chesterfield a másodosztályú Derby County-hoz látogat.

FA Kupa, 3. forduló, újrajátszott mérkőzések:

West Ham United–Everton 2–2 (0-0, 1-1, 1-2) – 11-esekkel: 9–8
Gól: E. Valencia (51.), Carlton Cole (113.), ill. Kevin Mirallas (82.), Romelo Lukaku (97.)
Kiállítva:
A. McGeady (56., Everton)

Bristol City (III.)–Doncaster (III.) 2–0 (1-0)
Emmanuel-Thomas (36., 79.)

Wolverhampton (II.)–Fulham (II.) 3–3 (0-1, 2-2, 2-2) – 11-esekkel: 3–5
David Edwards (71., 109.), R. van la Parra (73.), ill. Cauley Woodrow (27., 76.), R. McCormack (120., 11-es)

Chesterfield (III.)–Scunthorpe (III.) 2–0 – hosszabbítás után
Sam Clucas (105., 116.)

Az FA Kupában szerdán újabb három mérkőzés újrajátszására kerül sor. A Turf Mooron január 5-én 1-1 volt a végeredmény a Burnley és a Tottenham Hotspur összecsapásán, így a két Premier Ligás csapat a londoni White Hart Lane-en ismét megmérkőzik egymással. Az első mérkőzésen a vendégek Nacer Chadli révén szereztek vezetést, ám a 73. percben a csereként pályára lépett Samuel Vokes kiegyenlített. A bajnokságban december 20-án hazai pályán a Tottenham Hotspur 2-1-re nyert a Burnley ellen, Harry Kane találata után az osztrák Ashley Barnes kiegyenlített, ám az argentin Erik Lamela már a 35. percben beállította a végeredményt.