A spanyolok nyerték a végjátékot

Női kézilabda Eb - Magyarország-SpanyolországAz utolsó négy percben gól nélkül maradó magyar válogatott 27-26-ra kikapott a spanyol csapattól a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság győri csoportzárásán, így a lehetséges négy pontból kettőt visz magával a szombaton kezdődő debreceni középdöntőbe.

Teltház, 5000 néző várta a csoportrangadót. Chavez a kezdés után fél perccel letaglózta Tomorit, így gyorsan emberelőnybe került a magyar csapat, ám ellépni nem tudott. Mindkét együttes kemény védekezéssel nyitott, ráadásul a két kapus, Kiss, illetve Navarro jól védett. 5-3-ról könnyedén egyenlítettek a spanyolok, különösen Martin volt elemében, gyakorlatilag nem tudott hibázni.

Negyedóra elteltével először vezetett az ellenfél a ferencvárosi légiós, Pena találatával (7-6). Nem maradt el az időkérés Németh András szövetségi kapitány részéről, majd egy újabb emberelőny alatt sikerült egyenlíteni (8-8). Két rossz bejátszás után megint leszakadtak a magyarok, akiknek aztán komolyan meg kellett küzdeniük a felzárkózásért. A 26. percben lett ismét egyenlő (11-11) az állás. Bulath nem úszott meg egy lerántást, majd Kiss rúgta ki Cabral büntetőjét. A hátrányban Kovacsics talált be, ezzel megint a hazai együttesnél volt az előny, a spanyolok ettől zavarba jöttek, edzőjük pedig időt kért, aminek egyenlítés lett az eredménye.

Planéta, aki 198 centiméteréve az Eb magassági rekordere, gyors góllal jelezte, hogy a második félidőben pályára lépett. Kovacsics kiállítása alatt a vészkapus Kovacsicz volt eredményes, és megint hátrányban tudott rövid időre előnyhöz jutni a magyar válogatott.

Óriási volt a hangzavar az arénában, a bírók sípját nem lehetett hallani, majd Tomori villanásai váltottak ki fülsüketítő hangorkánt. Cabral büntetésekor csak Tomori talált be, majd amikor először vált háromgólossá a különbség (43. perc: 21-18), időt kértek a spanyolok. Aztán ismét szorosabb lett az állás, Kisst Herr váltotta a kapuban, de Martint ő sem tudta megállítani: a 48. percben már a tizedik gólját lőtte (22-22).

Az 5-1-re elveszített szakaszt követően Németh kérte magához a játékosokat, Tomori pedig szép góllal lendületet adott a csapatnak. Ráadásul Chavezt kiállították, Triscsuk pedig továbbra is könyörtelenül értékesítette a hétmétereseket.

Azonos létszámnál Navarro és Herr is tartotta a lelket társaiban, a kapusokon nem múlott semmi, kijavították a mezőnyjátékosok hibáit. Másfél perccel a vége előtt Mangue 27-26-ra módosította az állást, Németh pedig azonnal időt kért.

Pinedo ledöntötte Planétát kiállítást érően, az emberelőnyben Tomori ellen pedig támadó szabálytalanságot fújtak. A következő támadással a spanyolok „lefuttatták az időt”, és ezzel százszázalékos mérleggel zárták a csoportot.

A magyarok szombaton az egy ponttal érkező román, hétfőn a szintén egypontos dán, szerdán pedig a négypontos norvég válogatottal mérkőznek meg, mindhárom napon 20.30-kor lépnek pályára. A középdöntős csoport első két helyezettje jut a budapesti elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszik majd a Papp László Arénában.

A csoport, 3. forduló:

Spanyolország-Magyarország 27-26 (13-13)
Győr, Audi Aréna, 5000 néző, V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
Gól: Martin 10(4), Mangue 4, Chavez 3, Pena 3, Egozkue 3, Lopez 1, Pinedo 1, Elorza 1, Cabral 1, illetve Tomori 6, Triscsuk 6(6), Szucsánszki 3, Planéta 3, Kovacsicz 3, Kovacsics 2, Bulath 1, Bódi 1, Erdősi 1.

Százszázalékosak maradtak a norvégok

A spanyolokhoz hasonlóan a norvégok is négy pontot visznek magukkal a középdöntőbe a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon, mivel a debreceni csoportban az utolsó mérkőzésüket is megnyerték.