A spanyoloktól is kikapott a magyar csapat

Fotó: Dobos Sándor/mvlsz.hu

Az olaszoktól vasárnap elszenvedett 5-4-es vereség után hétfőn két góllal a spanyoloktól is kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott a Volvo Kupáért kiírt győri nemzetközi tornán.

A vasárnap rajtoló belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság hazai főpróbájának számító nemzetközi tornán Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége feledtetni igyekezett a nyitónapi balsikert, ennek megfelelően a vasárnapi álmos indulással szemben ezúttal vehemensen kezdte a spanyolok elleni összecsapást. Ennek rögtön meglett az eredménye: még fél perc sem pergett le, amikor Erdélyi Balázs a spanyol kapu jobb oldalába lőtt (1-0). Viszont hamar fordult a kocka, a rivális nemcsak egyenlített, hanem kihasználva emberelőnyös lehetőségeit elhúzott két góllal (1-3). Vámos Márton szépített, de egy újabb spanyol találat még belefért az első negyedbe (2-4).

A második nyolc perc rosszul kezdődött magyar szempontból, mert miközben a hazai próbálkozások nem sikerültek, a dinamikusan, gyorsan és görcsmentesen játszó vendégek újfent bevették Nagy Viktor kapuját, ráadásul két ízben is (2-6). A nagyszünet előtt a csapatkapitány Varga Dániel lőtte át a spanyolok védelmét, de erre is érkezett válasz, s megint csak kétszer egymás után (3-8).

A harmadik negyedet Bátori Bence bombagólja vezette be, ám a spanyolok eredményesen fejezték be sokadik emberelőnyös akciójukat (4-9). Vámos nagy erővel lőtte jó helyre a labdát büntetőből, a hatásos felelet viszont ezúttal sem maradt el (5-10). A duplázó Varga célzott középről pontosan, majd Bátori révén sikerült még közelebb zárkózni (7-10).

Az utolsó felvonásban hosszú percekig érintetlenek maradtak a kapuk, itt is, ott is rendre rontottak a csapatok, mígnem a hajrában Vámos betalált, de ez csak szépségtapasz volt, a vereség tényén nem változtatott (8-10).

Benedek Tibor értékelése: „Nagy csalódás a mérkőzés, nagyon könnyen vesztünk meccseket, és ez nagyon nem tetszik. Mindenképpen el kell gondolkodni azon, hogy ez miért van így. Ennél azért sokkal jobb teljesítményekhez, sokkal jobb helytálláshoz vagyok szokva. Jól játszottak a spanyolok, ezt el kell ismerni, agresszívek voltak, de hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy ha belőjük az emberelőnyeinket, akkor sokkal bátrabban tudtunk volna utána játszani. Tudtuk, hogy mit szeretnénk játszani, de nem sikerült ezt megvalósítani. Az első két negyedben teljesen felborult a védekezésünk.”

Volvo Kupa, 2. forduló:

Magyarország-Spanyolország 8-10 (2-4, 1-4, 4-2, 1-0)
A magyar góldobók: Vámos 3, Varga Dániel, Bátori 2-2, Erdélyi 1.

Olaszország-Szlovákia 12-8 (5-3, 2-1, 3-1, 2-3)

Vasárnap játszották:
Magyarország-Olaszország 4-5 (0-3, 2-2, 0-0, 2-0)
Spanyolország-Szlovákia 10-5 (2-0, 3-2, 4-1, 1-2)

A keddi program:
Spanyolország-Olaszország 18.00
Magyarország-Szlovákia 20.00

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (20-13), 2. Olaszország 6 (17-12), 3. Magyarország 0 (12-15), 4. Szlovákia 0 (13-22)