A Szeged egygólos hátrányban az elődöntőben

Fotó: delmagyar.hu

A Szeged csapata egygólos hátrányba került az olasz Brescia együttesével szemben a férfi vízilabda Eurokupa elődöntőjében.

A magyar klub a szerdai első felvonáson 9-8-as vereséget szenvedett a sorozatot háromszor megnyerő olasz csapat vendégeként.

Ahhoz, hogy végül ilyen szoros eredmény lehessen, a vendégektől nemcsak hibára, de bravúrra is szükség volt, hiszen ki tudja, mi történik, ha a harmadik negyedben a bírók érdekes fújásai gólokká érnek.

– Abban a négy percben gyakorlatilag a félpályán nem jutottunk túl, de hősiesen kivédekeztük, aztán meg is nyertük a játékrészt kapott gól nélkül, ez mutatja az erőnket – értékelt Szabó Zoltán másodedző a találkozó után. Jövő hét szerdán jöhet a visszavágó a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső sportuszodában.

Varga II. Zsolt: – Emelt fővel mehetünk haza. Fizikailag jól bírtuk a csatát, sajnálom, hogy az utolsó percben kihagytam egy ötméterest. Ha ilyen jól védekezünk a visszavágón, és a hazai pálya miatt kevésbé leszünk fáradtak, jobban tudunk koncentrálni, akkor tudunk olyan teljesítményt nyújtani, amellyel e vereség ellenére is továbbjuthatunk.
Egy gól semmilyen sportágban sem behozhatatlan hátrány, így a ContiTech Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapat drukkerei bizakodóan várhatják a Brescia elleni visszavágót. Jövő hét szerdán ugyanis az olasz rivális csupán egygólos előnnyel érkezik Hódmezővásárhelyre az Európa Kupa-elődöntő második mérkőzésére.

Varga Péter, vezetőedző: –  Abszolút elégedett vagyok a mutatott játékkal. Azért jöttünk ki, hogy a visszavágóra bőven meglegyen az esély a fináléba jutásra, ezt teljesítettük. Szükség lesz a támogatásra, ezért bízom abban, hogy sok néző előtt sikerül kiharcolni a döntőt.

Férfi vízilabda Európa Kupa, elődöntő, első mérkőzés:

Brescia (olasz) – ContiTech-Szeged-Diapolo 9-8 (4-3, 2-3, 0-2, 3-0)
Gól: Nora 2, Rizzo 2, Ubovics 2, Bertoli, Molina, N. Presciutti 1-1, ill. Manhercz K. 2, Pellei, Seman, Manhercz Á., Varga Zs., Kunac, Chilkó 1-1.

Mornar Split (horvát) – Kazany (orosz) 9-7 (2-1, 3-2, 1-2, 3-2)

Forrás: Délmagyar.hu/MTI