A Szeged ha így játszik, Kielben is győzhet!

Vladimir Vranjes, a MOL Pick Szeged (k) és Christian Dissinger, a THW Kiel (j) játékosa a kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a MOL Pick Szeged - THW Kiel mérkőzésen, Szegeden 2016. március 20-án. MTI Fotó: Kovács Tamás

Vladimir Vranjes, a MOL Pick Szeged (k) és Christian Dissinger, a THW Kiel (j) küzdelme. MTI Fotó: Kovács Tamás

A kézilabdázás ínyenceinek erre a hétvégére is jutott két BL-megméretés. A férfiaknál a legjobb nyolc közé jutásért pályára lépett Veszprém simán nyert, a Szeged pedig parádés játékot követően örülhetett a győzelemnek. Kovács László európai mesteredző értékelte a látottakat a jochapress.hu felkérésre.

„A Veszprémnek idegenben sem okozott gondot a szemmel is láthatóan más kategóriába tartózó Zaporozsje  elleni 60 perc. Úgy is mondhatnám, hogy ez egy valóban tétnélküli összecsapás volt, amelyen az sem téveszthetett meg senkit, hogy a félidőben még döntetlenre állt a találkozó. Az ukránok kapusai elég jól védtek, a mezőnyben azonban csak Malasinskas és Szoroka érdemel említést. Viszont a beharangozott nagy lövők (Selmenko, Puhovszkij, Seveljev és Burka) jól titkolták ezt a képességüket. A Veszprém egyértelműen más kategóriát képviselt, így a visszavágó is csak formalitás lehet és simán bejutnak a BL legjobb nyolc csapata közé.”

– A Szeged egy egészen más színvonalú és hőfokú meccset játszott…

„Semmit nem von le a szegediek sikerének étékéből, amikor azt mondom: számomra hatalmas csalódást jelentett a korábban szebb napokat is megért THW produkciója! Az a védekezés, amit Szegeden bemutattak az ezen a szinten közelített egy nagy nullához. Miután mindenki tudja, hogy a valós tudásánál jóval többre értékelt dán kapus, Landin az átlövésekkel szemben igen szerlény hatásfokkal képes védeni. Erre a kieliek e tény ismeretében is igen gyakran 7-8 méternyire is beengedték a szegedieket, akik persze természetesen éltek is a lehetőséggel. Támadásban is elég sablonos dolgokat vonultattak fel. Klein halvány volt, Dissingeren pedig meglátszott, hogy hosszabb szünet után lépett ismét pályára. Ráadásul a játékfelfogása sem jó, de jelenleg ennyit tud a kézilabdázás tudományából.”

– És a szegediek közül kiket dicsérne meg?

Sierra az első félidőben kitűnően, a másodikban jó átlagot hozva védett, s a legjobbkor, az utolsó percekben megint bemutatott néhány bravúros védést. Ancsin Gábor félelmetesen nagy lövőereje ez alkalommal érvényesült is. A játékmester Bombac ezúttal ugyan kevesebb gólt lőtt, viszont rendkívül hasznos passzokat adott, ezek által sorozatosan feszültség alatt tartotta az ellenfél védekező játékosait. Kellemes meglepetésként Vranjes igen eredményes beálló játékot mutatott. Csodálom, hogy a hírek szerint őt is el akarják küldeni Szegedről.”

– Ha már a játékosok cseréiről is szó esett, miként látja a szegediek „építkezéséről” nyilvánosságra került híreket?

„Nem minden döntésüket értem, de az érkezőket sem tudom fejben követni. Egy Bánhidi Bence elmegy Szegedre harmadik-negyedik beállónak, s ugyanez az alaphelyzet Bodó Richárd esetében is. Ezek nagy valószínűséggel nem jó választások. Abban pedig biztos vagyok, hogy Pastor edző és kollégái még fel sem fogták, mekkora veszteséget jelent majd Ancsin és Bombac egyidejű távozása!”

– Maradjunk jelen időben. Mire számít a szerdai, Kielben esedékes visszavágón?

Óriási küzdelem lesz, az biztos. És azt is megkockáztatom, ha a Szeged képes lesz hasonlóan eredményes játékot felvonultatni, akkor idegenben is győzhet” – fejezte be villámértékelését Kovács László.