A Szeged hazai pályán kikapott a Vardartól

Szeged_VardarA MOL-Pick Szeged házigazdaként 23-21-re kikapott a Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában.

A macedón csapatból hiányzott a szerb kapus, Strahinja Milic, így a Veszprém egykori játékosa, Sterbik Árpád kezdett a Vardar hálója előtt. A magyar együttes brazil balátlövője, Thiagus Petrus felépült sérüléséből, és bár még nincs tökéletes állapotban, vállalta a játékot szombaton.

Remekül kezdett a vendégcsapat, az ötödik percig minden támadását és lövését gólra váltotta (2-4). A hazaiak gyorsan egyenlítettek, de a folytatásban sem tudták megakadályozni ellenfelük gyors ellentámadásait, ezért a macedónok könnyedén alakították ki helyzeteiket. Ráadásul keményebbé vált a védekezésük, Sterbik pedig kivédett két hétméterest, csapata így ismét ellépett (6-9).

Amikor a szegediek lassítani tudták riválisuk akcióit, újra visszakapaszkodtak (9-9), de az egyre jobban teljesítő kapusuk, Marin Sego megsérült. Az első diagnózis szerint beszakadt a vádlija, ezért több hétig nem számíthat rá a klubja.

A folytatásban a macedón együttes támadásaiban ismét sokkal több lendület és átütőerő volt (9-12), ám a hajrában Alex Dujshebaev két lövést elrontott, a túloldalon Balogh Zsolt kétszer betalált, így csak egy gól volt a különbség a csapatok között a szünetben.

A szünet után a vendégek tíz percen keresztül képtelenek voltak betalálni, ezt kihasználva a – szlovén Stas Skube vezérletével védekezésben és támadásban is javuló – Szeged a meccs során először vezetett (16-14). Ezt követően már három gól is volt a különbség (19-16), de a folytatásban hét percig a magyar csapat maradt gólképtelen, ekkor újfent hátrányba került (19-20).

A hajrában a vendégek jobban koncentráltak és pontosabban kézilabdáztak, így a meccs összképét tekintve megérdemelten nyertek.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Gratulálok a Vardarnak a győzelemhez, de többet érdemeltünk ma. Dibirov két labdaszerzése és Sterbik védései eldöntötték a meccset. Az utolsó előtti támadásban csak a bírók nem látták, hogy mi történt. Szerintem két perc és hétméteres volt, de továbbengedték. A Vardar ebből gyors gólt szerzett. Ezt nem tudjuk megváltoztatni, fel kell emelnünk a fejünket, mert nehéz így kikapni. Megnézzük a hibáinkat, és kijavítjuk azokat. Sokat javult a csapatunk a breszti találkozó óta. Nem most fejeződik be a Bajnokok Ligája. Fontos meccs volt a mai, mivel elsők lehettünk volna a tabellán, ha nyerünk. A mi utunk az, hogy dolgozzunk és javuljunk a következő mérkőzésekre. Minél jobb helyezést kell kiharcolnunk a tabellán. Dolgozunk, és csak előre tekintünk, mert csak munkával juthatunk előrébb.Problémánk van, mivel Sego megsérült. Megvizsgálják, holnap már többet fogunk tudni.”

Thiagus Petrus, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Szomorú vagyok, úgy gondoltam ma győzni fogunk. Ilyen a sport, egyszer nyersz, egyszer pedig veszítesz. Jobban van a sérülésem, de még egy hét terápiára szükségem van. Ha úgy játszunk mint ma, Kielcében lehet esélyünk a győzelemre.”

Raúl González, a Vardar Szkopje vezetőedzője: „Gratulálok a Szegednek, mert jó munkát védekeztek. Az első félidő a miénk volt, a másodikban viszont sokkal jobb kézilabdázott a Szeged. Folyamatosan variálták a védekezésüket, Skube elleni védekezés döntött. Nehéz győzelmet arattunk.”

Sterbik Árpád, a Vardar Szkopje játékosa: „Nagyon jó érzés Szegedre érkezni, mivel a veszprémi éveim után mindig szívesen fogadnak itt. Az utóbbi meccseink a MOL-Pick ellen, szorosak voltak. Kétgólos szegedi előnynél támadott a Szeged, ha akkor gólt szereznek, nem tudom, hogy nyertünk volna.”

A Vardar legeredményesebb játékosa az orosz Timur Gyibirov volt hat góllal, Alex Dujshebaev négyszer volt eredményes.

A szegediek jövő vasárnap a címvédő lengyel Kielce otthonában folytatják BL-szereplésüket.

A Meskov Breszt hazai pályán 21-21-es döntetlent játszott a sereghajtó PPD Zagreb együttesével. A mezőny legeredményesebb tagja a fehérorosz csapat magyar válogatott játékosa, Jamali Iman volt hét találattal.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló:

MOL-Pick Szeged – RK Vardar Szkopje (macedón) 21-23 (11-12)
.
MOL-Pick Szeged: Sego – Pedro, Buntic, Blazevic, T. Petrus, Källman 4, Skube 6. Csere: Sierra (kapus), Gorbok 3, Bánhidi 2, Obranovic, Balogh 4/1, Sostaric 1, Gaber, Bodó 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Vardar Szkopje: Sterbik – Cupic 3, A. Dujshebaev 4, Ig. Karacic 4/2, Sztojlov, J. Canellas 2, Dibirov 6. Csere: Maqueda 1, Abutovics, Marszenics, Cindric 3, Borozan, Ferreira. Vezetőedző: Raúl González.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje 16 pont/11 mérkőzés, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 14/10, 3. MOL-Pick Szeged 13/11 (296-277), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 13/10 (281-276), 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/11, 6. IFK Kristianstad (svéd) 6/10, 7. PPD Zagreb (horvát) 5/11 (262-286), 8. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 5/10 (277-302)

Forrás: Délmagyar/MTI