A Szeged is idegenben szerzett előnyt

Markussen

A MOL-Pick Szeged 26-24-re győzött a dán Bjerringbro-Silkeborg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A szegediek válogatott beállója, Bánhidi Bence kézsérülés miatt el sem utazott Dániába, és még az sem biztos, hogy a visszavágón pályára léphet. Szintén hiányzott a sérült kapus, Marin Sego.

Támadásban és védekezésben is pontatlan játékkal kezdte a találkozót a vendégcsapat, a spanyol kapus, José Manuel Sierra teljesítményére viszont nem lehetett panasz, de a dánok így is három góllal elhúztak (5-2). A 12. percben már másodszor állították ki a Szeged kulcsemberét, a svéd Jonas Källmant, de a társai is meglehetősen szabálytalanul kézilabdáztak.

A lendületesebben, hatékonyabban játszó hazaiak fokozatosan növelték a különbséget (10-4), és bár a hajrában öt és fél percig nem találtak a hálóba, a szünetben öt góllal vezettek (13-8).

Az első félidő végén a horvát Denis Bunticot is másodszor állították ki, a második felvonás elején pedig fejre irányuló ütésért azonnali piros lappal kizárták honfitársát, Alen Blazevicet, így a szegediek még nehezebb helyzetbe kerültek. Ennek ellenére a 37. percben felzárkóztak (16-14), mivel a korábbinál gyorsabban és pontosabban játszottak.

Csakhamar egyenlítenie is sikerült a vendégcsapatnak (19-19), és mivel a dánok a saját maguk által diktált tempóban elfáradtak, a Szeged az 54. percben – a meccs során először – átvette a vezetést (22-23), és jó hajrával végül két találattal győzött.

A Silkeborg – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Nikolaj Markussen volt nyolc góllal.

A visszavágót jövő vasárnap 17 órától rendezik.

A magyar válogatott Jamali Iman fehérorosz csapata, a Meskov Breszt házigazdaként egy góllal kikapott a német Flensburgtól. A balátlövő kétszer volt eredményes.

A mezőny másik magyar tagja, a Telekom Veszprém szombaton 23-22-re nyert a horvát PPD Zagreb vendégeként.

Férfi kézilabda BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Bjerringbro-Silkeborg – MOL-Pick Szeged 24-26 (13-8)
Silkeborg: Rasmussen -Kier, Nielsen 5, Seb. Skube 3, Knudsen 3, Markussen 7, Hundstrup 2. Csere: Thomsen,Orsted, Olsen, Lassen, R. Jensen 1, Klitgaard 2/2. Vezetőedző: Peter Bredsdorff-Larsen.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Gorbok 4, Källman 4, Blazevic, Gaber 1, Thiagus Petrus 1, Stas Skube 4. Csere: Balogh 6/3, Sostaric, Zubai, Obranovic, Buntic 3, Bodó 2, Pedro.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Montpellier HB (francia) – Vive Tauron Kielce (lengyel) 33-28 (14-16)
Gól: Jure Dolenec 8, Diego Simonet 8, Fabregas 6, Grebille 4, Bingo 3, Truchanovicius 3, Porte 1, ill. Karol Bielecki 6, Aguinagalde Akizu 5, Krzysztof Lijewski 4, Reichmann 4, Bombac 2, Strlek 2, Chrapkowski 1, Djukic 1, Jachiewski 1, Michal Jurecki 1, Zorman 1.