A Szeged is kikapott

Küzdelmes mérkőzésen, egy gólos vereséget szenvedett a Szeged a férfi Bajnokok Ligája 9. fordulójában.

Albin Lagergren és Alen Blazevic. Fotó: Lasse Ottosson/Kristianstadsbladet

A két csapat legutóbb októberben találkozott, és a mérkőzés a szegediek kilenc gólos győzelmével zárult. A hazai csapat a 8. fordulóban a Barcelonával találkozott, és három találattal győzte le a spanyol riválisát, míg a Kristianstad döntetlent játszott a lengyel Plock együttesével.

Szegedi találattal kezdődött az összecsapás, amely Sostaricnak volt köszönhető, de Lagergren gyorsan egyenlített. A 4. percben sikerült hetest kiharcolnia a magyar együttesnek, melyet Sigurmannsson kihagyott és ezt követően a kipattanót is, majd Gudmunsson betalált a másik oldalon, így átvették a vezetést a svédek.

A 7. percben már négy góllal vezetett a Kristianstad, Lagergren ezzel a negyedik találatát szerezte. Juan Carlos Pastor ezt követően időt kért, de két támadást sem sikerült befejeznie a magyar csapatnak, de végül a harmadik szegedi próbálkozásnál Källman betalált. A 10. percben Lagergren ziccerét követően már öt gólos különbséget mutatott az eredményjelző, két perccel később azonban sikerült szépítenie a magyar csapatnak, így már csak négy gólos volt a különbség, ám ez Sego óriási védéseinek is köszönhető.

Csupán hét perccel a félidő vége előtt sikerült egyenlítenie a Szegednek, miután a Kristianstad lehozta a kapusát és Bodó Richárd az egész pályát átívelve talált be a svédek hálójába. Az első félidő során egyszer sem sikerült átvennie a vezetést a magyar csapatnak, a szünetre három gólos hátránnyal vonult a Szeged.

Balogh Zsolt hét gólt szerzett. Fotó: Lasse Ottosson/Kristianstadsbladet

Sego gyönyörű védésével és Bodó szépítésével folytatódott a második felvonás, így már csak két gólos lemaradásban volt a Szeged, majd Buntic is betalált, de Lagergren ismét eredményes volt. A 38. percben sikerült egyenlítenie a magyar együttesnek a második félidőben először, miután Sostaric szélről betalált. 20-20-as eredménynél időt kért a Kristianstad. Egy elrontott szegedi támadást követően a rivális Hallen volt eredményes.

A folytatásban felváltva estek a gólok, majd a 43. percben, a félidőben először vette át a vezetést a Szeged, de Lagergren újra eredményes volt és egyenlített, majd Hallen találatával ismét a svédeknél volt az előny. Balogh hetesének köszönhetően újra döntetlen volt az állás, majd egy svéd szabálytalanságot követően Balogh ismét betalált hétméterről, ezzel a Szeged átvette a vezetést.

Hét percig tudta megtartani előnyét Juan Carlos Pastor együttese, ám az 53. percben egy eladott labdát követően Lagergren eredményes volt, így egy gólos előnybe került a svéd csapat.

Már három találattal is elhúzott a Kristianstad, de a Szeged folyamatosan zárkózott fel, és az utolsó percben Buntic góljával 32-32 volt az eredmény, de jött Jonsson és ziccerből betalált a Szeged hálójába, így egy gólos vereséget szenvedett a magyar együttes.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 9. forduló:

IFK Kristianstad – MOL-Pick Szeged 33-32 (16-13)
Kristianstad: Kappelin – Sörensen, Lagergren 12, Gudmundsson 2, Arnarsson 2, Freiman 2, Hallén 3. Csere: L. Larsson (kapus), Henningsson 4, J. Larsson, Lipovac 4, Chrintz 2/2, G. S. Jónsson 2.
Szeged: Sego – Sostaric 2, Balogh 7/5, Skube 3, Bánhidi, Gorbok 1, Källman 3. Csere: Blazevic, Buntic 5, Sigurmannsson, Zsitnyikov, Gaber 5, Bodó 6.

PPD Zagreb (horvát)-FC Barcelona Lassa (spanyol) 24-32 (11-16)
HBC Nantes (francia)-Orlen Wisla Plock (lengyel) 32-30 (18-12)
Rhein Neckar Löwen (német)-HC Vardar (macedón) 21-21 (11-11)

Az A-csoport állása: 1. Vardar 15 p, 2. Nantes 13 p, 3. Barcelona 12 p, 4. Löwen 11 p, 5. Szeged 9 p, 6. Kristianstad 4 p, 7. Plock 2 p, 8. Zagreb 2 p.