A Szeged jobban „megtanulta” a Veszprémet!

Shares
Palmarsson

Pálmarsson csak az első félidőben volt igazán veszélyes

Sok-sokéves, ismételt próbálkozást követően szombaton megtört a jég Szegeden. A hazaiak ugyanis végig vezetve legyőzték az esélyesebbnek vélt veszprémieket. Kovács László, egykori világválogatott játékos, kétszeres szövetségi kapitány, majd európai mesteredző ezúttal is elfogadta a jochapress.hu felkérését véleményformálásra.

– Már az első félidőben igen jó játék alakult ki – hangsúlyozta Kovács László. – Számomra a legmeglepőbb az volt, hogy a szegediek láthatóan nem készültek fel Pálmarsson „méltó” fogadására, amit az izlandi bombázó jól ki is használt. Egyébként a Szeged a várakozással ellentétben sokkal összeszokottabb játékot vonultatott fel, mint ellenfele. A villámgyors szlovén irányító, Skube az 1-1 elleni játékban ragyogóan kamatoztatta képességeit, a másik oldalon viszont ugyanebben a pozícióban Chema néha már a tiszta lövőhelyzetből is visszafelé forgolódott azért, hogy valakinek lepasszolhassa a labdát.

 – Mi tűnt fel még az első 30 percben?

– Az is, hogy az ugyancsak szlovén beálló, Gaber nem csak jó védőjátékos, hanem támadásban, bizonyos kombinációs szituációkban is igen jó megoldásokra is képes.

 – A szünetben Sabate edző élt az utolsó adu bevetésével, hiszen a sérüléséből felépülgető Nagy Lászlót is bevetette.

– Azt hittem, Nagy beállásával talpra áll majd a Veszprém, de ez nem így történt. Laci szemmel is láthatóan féltette magát, messze nem volt teljes értékű játékos. Ám más, konkrétabb gondjai is vannak a tavalyi BL-döntősnek. Ilicsről kiderült, hogy nem megy neki az irányítás, ez a konstrukció nem működik. Hogy miért nem játszatta az edző Lékait, az számomra egy nagy talány. Egyszerűen nem bízik benne…Hogy teszi majd be a magyar válogatott kapitányaként?

 – A végül kialakult háromgólos különbségről mi a véleménye?

– A Szeged sokkal jobban „megtanulta” a Veszprémet, mint fordítva. A Veszprémnek semmi konkrét fegyvere nem volt a Szeged védekezésével szemben. Ami pedig a kézilabdázás egészét illeti, ez a játék már régen nem a szakmáról, hanem a pénzről szól!