A Szeged nyerte a kézirangadót

Fotó: Becsei Dávid/Délmagyarország

A MOL-Pick Szeged nagy csatában 26-23-ra legyőzte vendégét, a címvédő Telekom Veszprém csapatát a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján.

Az egyformán Bajnokok Ligája-szereplő, az NB I-ben eddig százszázalékos két csapat kora délutáni mérkőzésén a vendégek tartalékosan álltak ki, többek között Nagy
László, Sliskovics, Gulyás Péter és Iváncsik Gergő sem lépett pályára. Jól kezdtek a hazaiak, az 5. percben már 3-1-re vezettek, a szegedi kapus, José Manuel Sierra és a védelem is remekelt az első szakaszban. Lassan ébredt a címvédő, ám miután sikerült felzárkóznia, ismét iramot váltott a Tisza-parti gárda, amely a 17. percre 9-6-ra húzott el. Sok cserével és időkéréssel tért magához a Veszprém, így sikerült egyenlítenie (10-10). Emberelőnyben büntetőt rontott a Szeged, ám végül minimális előnnyel vonulhatott el pihenőre.

A második félidő elején újból a hazaiak irányítottak, és visszaállították korábbi előnyüket. A sérüléséből felépült Nagy László beállásával sem lettek hatékonyabbak a veszprémi támadások, negyedórával a vége előtt már 22-18 volt az állás, ráadásul Momir Ilicet kiállították a Veszprémből. Aztán lassan összeállt a jól teljesítő vendégsor, megkezdődött a felzárkózás, az 52. percben 22-21 lett az állás, amikor időt kértek a hazaiak. A kritikus szakaszban Ilic hétméterest hagyott ki, a csereként beállt hazai kapus, Marin Sego pedig továbbra is remekelt.

A záró négy perc 24-21-ről indult, nagyon keményen játszott mindkét oldal, ám a veszprémiek két támadást is kihagytak, így nem volt esélyük a pontszerzésre.

Az örökmérlegben ez volt a 170. mérkőzése a két elitcsapatnak, s 45. alkalommal győzött a Szeged, 9 döntetlen, valamint 116 veszprémi siker mellett.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Először is gratulálok a játékosaimnak, a klubnak és a szurkolóknak is. Nagyon jó mérkőzés volt, nagyon nehéz nyerni a Veszprém ellen. Nagyon fontos volt, hogy szinte végig vezettünk. Úgy gondolom, megérdemeltük a két pontot. Rengeteg problémánk volt Palmarsson ellen. Több variációt próbáltunk, a végén a hatos fal mellett döntöttünk, hogy kevesebb helyet hagyjunk a támadóknak. Fontos ez a mai győzelem a hároméves projektünkben. Rengeteget dolgozunk, de még csak októberben vagyunk, sok bonyolult mérkőzés vár még ránk 2016-ban. Élvezni kell mindenkinek ezt a mai győzelmet. Rengeteget kell még fejlődnünk, hogy ilyen meccseket idegenben is tudjunk majd nyerni.”

José Manuel Sierra, a MOL-Pick Szeged játékosa: „Gratulálok a csapatnak, ez egy igazi csapatmunka volt. Ez csak két pont, de nekünk nagyon sokat jelenthet.”

Javier Sabaté, a Telekom Veszprém vezetőedzője: „Először is gratulálok a Szegednek és Juan Carlos Pastornak a győzelemhez. Ez egy jó és izgalmas találkozó volt, sportszerű hangulattal. A második félidőben sok technikai hibánk volt, túl sok labdát adtunk el. Védekezésben nem voltunk rosszak, 26 kapott gól Szegeden nem rossz. Szomorú vagyok, mert nyerni szerettünk volna, de megyünk tovább. Jókor jön a válogatott hét, mert több sérültünk van, valamint, aki nincs a megfelelő formában sem. Köszönöm Nagy Lászlónak, hogy vállalta a második félidőben a játékot, nagyszerű sportember.”

Mikler Roland, a Telekom Veszprém játékosa: „Gratulálok a Szegednek. Hetedik éve élem át a Szeged – Veszprém derbik hangulatát. Harmadik esztendeje Veszprém-mezben. Sok labdát adtunk el, ha ezek nincsenek, akkor megnyerhettük volna a mérkőzést szerintem.”

Férfi NB I, 8. forduló:

MOL PICK SZEGED – TELEKOM VESZPRÉM 26-23 (14-13)

Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 2, Bánhidi, Blazevic, Bodó 2, Buntic 2, Gaber 2, Gorbok 3, Källman 3, Obranovic, Rodriguez Alvarez, Skube 5, Sostaric 6 (1), Thiagus Petrus 1, Zubai.
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Ancsin 1, Blagotinsek, Chema Rodriguez 1, Gajic 1 (1), Ilics 2 (1), Lékai, Marguc 3, Nagy L. 2, Nilsson 1, Pálmarsson 6, Schuch, Sulic 2, Terzics, Ugalde 4.

Forrás: Delmagyar.hu/keziszovetseg.hu/MTI