A Szekszárd kiejtette a Győrt

Az Atomerőmű KSC Szekszárd női kosárlabdacsapata nyolcaddöntőbe jutott az Európa Kupában, miután búcsúztatta a CMB Cargo UNI Győr együttesét, amelyhez hasonlóan az Aluinvent DVTK Miskolc is kiesett a sorozatból.

Teja Oblak 27 pontja mellett kiosztott 5 gólpasszt is. Fotó: Jantner Zsolt

A csütörtöki visszavágókon az NB I tabelláját veretlenül vezető szekszárdiaknak volt könnyebb dolguk, ugyanis a múlt szerdai első mérkőzésen 76-67-re nyertek Győrben. A Rába-partiaknál akkor hiányzott egyik kulcsjátékosuk, a válogatott center Krivacsevics Tijána. A nemzeti csapatba öt játékost adó tolnai együttes a hétvégi bajnoki fordulóban fölényesen verte otthon a PEAC-Pécset, míg a Győr – továbbra is Krivacsevics nélkül – győzelemmel távozott Zalaegerszegről.

A csütörtöki visszavágó első negyedében érett a meglepetés, de a vendég győriek a második felvonásban már nem tudták megtartani előnyüket a magukra találó házigazdákkal szemben. A folytatás pedig egyértelműen alakult, a Szekszárd fordított, és győzelmét, egyben továbbjutását nem fenyegette veszély győri részről. A vendégeknél Krivacsevics csütörtökön pályára lépett ugyan, de alig több mint négy percet töltött ott, pontot pedig nem szerzett.

A szekszárdiak ellenfele a nyolcaddöntőben a lengyel Sleza Wroclaw lesz majd. Az első találkozón, január negyedikén a magyar együttes lesz a pályaválasztó, a visszavágót január tizedikén játsszák.

Kettős vereséggel esett ki a DVTK

A másik magyar vonatkozású párharc ugyancsak eldőlni látszott már az első meccsen, amelyen egy hete a DVTK odahaza 86-68-ra alulmaradt a Bydgoszcz-val szemben. A miskolci meccsen a házigazdák első számú irányítójuk, Nagy Dóra és az amerikai Monica Engelman nélkül már 25 pontos hátrányban is voltak. A hétvégén a BEAC ellen is a második félidőben talált magára Stefan Svitek volt magyar szövetségi kapitány együttese, amely fölényes győzelemmel zárt a sereghajtó ellen.

A kupamérkőzés visszavágóján gyengén kezdett a miskolci együttes (0-8), de utána kiegyenlített csatát vívott a házigazdákkal, és tisztes, négypontos vereséget szenvedett. A DVTK legponterősebb játékosaként Kirby Burkholder 22 pontot szerzett.