A szentek megállították a Chelsea-t

sadio-mane_thibaut-courtois_440A Chelsea nem tudta bevinni a döntő találatot a remekül játszó Southampton otthonában, így a Premier League 19. fordulójában José Mourinho csapatának meg kell elégednie az egy ponttal.

A 17. percben Terry beragadt, Sadio Mané így szabadon gyalogolhatott a kapu irányába, a támadó pedig higgadt megoldással a hálóba vágta idei harmadik találatát (1-0).

Az első félidő hosszabbításábann Fonte a saját térfelén veszítette el a labdát, Eden Hazard pedig kilépett a hosszú indítással, két csellel becsapta a védőket, majd tizenhárom méterről laposan kilőtte a jobb alsót (1-1).

A szünetben Willian helyére André Schürrle állt be, ám a Chelsea nem tudta megszerezni a győztes találatot. A 60. percben Cesc Fabregas beadása után Hazard kapásból lőtt nem sokkal a kapu mellé.

A 74. percben Obi Mikel helyére Didier Drogba állt be. A 88. percben Schneiderlin rántotta le Fabregast egy kontraakció során, amiért megkapta második sárga lapját – egyúttal pedig a pirosat is.

A hátralévő néhány perc azonban nem volt elég, hogya vendégek gólra váltsák emberelőnyüket. A Chelsea zsinórban megnyert öt találkozó után veszített pontokat, Josu Mourinho együttese január elsején a White Hart Lane-en teszi tiszteletét, a Tottenham Hotspur utoljára 2010-ben tudta legyőzni londoni riválisát. A Southampton marad hazai pályán, csütörtökön a másik londoni nagyágyú, az Arsenal érkezik a St. Mary’s stadionba.

A két mester: a portugál Jose Mourinho és a holland Ronald Koeman

Fontos pontokat veszített hazai pályán a Manchester City, amely kétgólos előnyről ikszelt a Burnleyvel, míg az élbolyt – többek között vasárnapi riválisát – üldöző Arsenal idegenben nyert derbit a West Ham Uniteddel szemben.

Premier League, 19. forduló:

Southampton-Chelsea 1-1 (1-1)
Gól: Mané (17.), ill. Hazard (45+1.)
Kiállítva: Schneiderlin (88., Southampton)

Hull City-Leicester City 0-1 (0-1)
Gól: Mahrez (32.)
Kiállítva: S. Quinn (90.), ill. Konchesky (88.)

Stoke City-West Bromwich Albion 2-0 (0-0)
Gól: Mame Biram Diouf (51., 66.)

Manchester City-Burnley 2-2 (2-0)
Gól: David Silva (23.), Fernandinho (33.), ill. G. Boyd (47.), A. Barnes (81.)

West Ham United-Arsenal 1-2 (0-2)
Gól: C. Kouyaté (54.), ill. Cazorla (41., 11-es), D. Welbeck (44.)

Newcastle United-Everton 3-2 (1-1)
Gól: P.Cissé (34.), Ayoze Pérez (51.), J. Colback (68.), ill. A. Koné (5.), Mirallas (84.)

Tottenham Hotspur-Manchester United 0-0

Aston Villa-Sunderland 0-0

Queens Park Rangers-Crystal Palace 0-0