A Szolnok négy góllal nyert, az Eger eggyel kikapott

Férfi vízilabda BL - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC - GalatasarayA Szolnok harcos mérkőzésen négy góllal nyert szerdán a török Galatasaray ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a csoportküzdelmek ötödik játéknapján. A ZF-Eger a záró negyedben veszítette el a mérkőzést a szerb Radnicki Kragujevac otthonában.

A hatos csoportjában az újabb forduló előtt a két horvát gárda, a Jug Dubrovnik és a Primorje Rijeka mögött három győzelemmel és egy vereséggel harmadik helyen álló Szolnok szerezte meg a vezetést. A szerb és montenegrói pólósokkal megerősített, ezzel együtt az eddigi négy BL-meccsét elveszítő török együttes azonban hamar egyenlített, majd 2-1-re már a vendégegyüttes állt jobban. Az első szünetig viszont fordítani tudott a hazai gárda (3-2).

A csaknem teltházas szolnoki arénában a második nyolc perc török egyenlítéssel indult (3-3), majd az olimpiai bajnok center, Kis Gábor gólja után így is folytatódott (4-4), mi több, 5-4-gyel már a Galatasaraynál volt az előny. A Szolnok több helyzet elpuskázását követően a nagyszünet előtt két ízben egalizálni tudott ugyan, a nagyszünetre mégis 7-6-os vendégvezetéssel vonultak el a felek.

A harmadik negyedben gyorsan 7-7, majd 8-7 lett a magyarok javára, sőt sorozatban a harmadik szolnoki támadás is sikerrel zárult a hazaiak délszláv különítményének összesen öt gólig jutó tagja, Stefan Mitrovic jóvoltából, Kis parádés húzásával pedig már 10-7-re alakította az eredményt a magyar csapat. A duplázó Gocic és Varga Dénes révén módosult 12-8-ra az állás, Mitrovic újabb találatával pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs (13-8).

A befejező játékrész már nem tartogatott érdemi fordulatot. Az isztambuli együttes szépítésére Aleksic válaszolt (14-9), a hajrában pedig még két vendég- és egy hazai gól esett, a vége így magabiztos, 15-11-es szolnoki győzelem lett.

A főtáblás csoportmérkőzések hatodik fordulójában „megismétlik” a szerdai csatát: a hatcsapatos oda-visszavágós sorozat második szakaszának nyitányaként Galatasaray-Szolnok mérkőzést rendeznek március 4-én.

Férfi Bajnokok Ligája, B csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép VSC – Galatasaray (török) 15-11 (3-2, 3-5, 7-1, 2-3)
A magyar csapat góldobói: Mitrovic 5, Gocic 3, Kis, Varga Dénes, Aleksic 2-2, Vámos 1.

Safak Simsek (szemben), a Galatasaray és Stefan Mitrovic, a Dózsa játékosa. MTI Fotó: Bugány János

Kikapott az Eger Kragujevacban

Fontos mérkőzést veszített el a szerb Radnicki Kragujevac otthonában a ZF-Eger a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában. A két csapat a szerdai találkozó után egyaránt 2 győzelemmel és 3 vereséggel áll az éllovas olasz Pro Recco mögött.

A hazai csapat csak rövid ideg vezetett, inkább az egriek akarata érvényesült, ám elhúzni nem tudott a keményen védekező és helyenként könnyelműen játszó riválisától. A harmadik negyedben azonban remekelt a kapust is cserélő szerb csapat, és 6-7-ről meglépett 11-8-ra. Ekkor szinte minden sikerült a Kragujevacnak, és magabiztosan várhatta a záró felvonást.

Az Eger keményen harcolt, felzárkózott, ám 12-11 után már nem maradt idő az egyenlítésre.

A két csapat a következő fordulóban is találkozik, március 4-én Egerben lesz az összecsapás, amelyet a magyar bajnoknak meg kell nyernie ahhoz, hogy komoly esélye maradjon a továbbjutásra. A Pro Recco ellépett a többiektől, és mögötte csak egy továbbjutó hely van, mert a spanyol Barceloneta biztos résztvevője a májusi hatos döntőnek ebből a csoportból.

Férfi Bajnokok Ligája, 5. forduló

A csoport:

Radnicki Kragujevac (szerb) – ZF-Eger 12-11 (3-3, 3-4, 5-1, 1-3)
Az Eger gólszerzői: Hosnyánszky 4, Hárai 2, Szivós 2, Cuk 1, Erdélyi 1, Biros 1.