A Szolnok nyerte a rangadót és élre állt

Szolnok, 2017. március 8. Andrija Prlainovic (b3) és Aaron Younger (elöl, j), a Szolnok, valamint Erdélyi Balázs (b), Uros Cuckovic (b2) és Kovács Gergő (j), az Eger játékosa a férfi vízilabda ob I középszakaszában, a felsőház negyedik fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - ZF-Eger vízilabda-mérkőzésen Szolnokon, a tiszaligeti Vízilabda Arénában 2017. március 8-án. A Szolnok 11-7-re győzött. MTI Fotó: Mészáros János

Andrija Prlainovic (b3) és Aaron Younger (elöl, j), a Szolnok, valamint Erdélyi Balázs (b), Uros Cuckovic (b2) és Kovács Gergő (j), az Eger játékosa Szolnokon, a tiszaligeti Vízilabda Arénában. MTI Fotó: Mészáros János

A címvédő Szolnok négygólos különbséggel, 11-7-re győzte le a vendég Eger csapatát a férfi vízilabda ob I középszakaszában, a felsőház negyedik fordulójának szerdai csúcsrangadóján.

Sokáig úgy tűnt, a Szolnok unalmassá teszi az összecsapást, hiszen a második negyed derekán már négy góllal is vezetett, azonban a hevesi gárda ezt követően feljött és egyetlen gólra megközelítette riválisát.

A hazaiak azonban a zárófelvonásban gondoskodtak arról, hogy ne kelljen izgulni a szurkolóknak, s végül magabiztosan győztek, ráadásul ezzel a sikerrel átvették a vezetést a felsőházban.

Cseh Sándor: – Öt egyig volt egy mérkőzés, aztán minket megzavart Kis Gábor kiállítása. Amikor egy csapat négy-öt gólos hátrányba kerül, akkor arra reagál, több kockázatot vállal, így tett az Eger is, ilyenkor pedig a center egy biztos pont. Mi viszont ezt a biztos pontot vesztettük el részben. Védekezésben többször hibáztunk, a negyedik negyedre viszont magunk mögött hagytuk ezt, újra jól védekeztünk és kihasználtuk a helyzeteket. A játékosaim nem mindig pólóztak jól, de óriásit küzdöttek, ami ugyan elvárás, azonban mindig jó ezt látni.

Dabrowski Norbert: – Biztosan mindenkit az a kérdés foglalkoztat, hogyan kezdhettük így a mérkőzést, igaz, aztán 8–7-nél új mérkőzés kezdődött és teljesen mindegy, közben mi van a táblán, négyszer nyolc perc egy meccs, a vége számít. Nagyon csalódott vagyok, mert úgy éreztem, hogy fel tudunk jönni ikszre és nyerni tudunk, a végén azonban megint kinyílt az olló. Tradíció már, sok Szolnok elleni mérkőzésünk kezdődött így, foglalkozunk ezzel, tudom is az okát, dolgozunk rajta, hiszen csak akkor tudtunk nyerni, amikor nem így kezdtünk.

Az OSC nagy csatában 9-8-ra nyert a Ferencváros vendégeként, OSC legeredményesebb játékosa a háromgólos Zalánki Gergő volt.

A Miskolc csapata rendkívül magabiztos, hatgólos győzelmet aratott a vendég Szeged csapata felett, A BVSC 14-8-ra legyőzte a Vasast.

E.ON férfi vízilabda ob I, középszakasz, felsőház, 4. forduló:

Szolnoki Dózsa-Közgép – ZF-Eger 11-7 (4-0, 3-3, 0-3, 4-1)
Gól: Varga Dénes 5, Vámos 3, Mezei, Prlainovics, Crousillat, ill. Erdélyi 2, Hárai 2, Hosnyánszky, Milos Csuk, Vapenszki

FTC-PQS Waterpolo – A-Híd OSC-Újbuda 8-9 (2-1, 2-5, 3-2, 1-1)
Gól: Pohl 3, Mitrovics 2, Jansik Sz. 2, Szirányi, ill. Zalánki 3, Kovács G. 2, Salamon F., Juhász, Nikics, Bundschuh

PannErgy-Miskolci Vízilabda Club – ContiTech-Szeged-Diapolo 17-11 (5-2, 2-1, 5-4, 5-4)
Gól: Misics 5, Bowen 3, Jakab 2, Milicsics 2, Halek, Hornyák, Vadovics, Lukács Á., Lukács D., ill. Manhercz K. 5, Sánta 2, Manhercz Á. 2, Kiss Cs., Basara

MKB-Euroleasing-BVSC-Zugló — VasasPlaket 14-8 (4-2, 1-2, 4-1, 5-3)
Gól: Pásztor 3, Létay 3, Kovács P., Nagy Á., Szabó Bence, Szabó Bendegúz, Csapó, Várnai, Czigány, Sugár, ill. Mészáros Cs. 2, Bencz, Bóbis, Burián, Steinmetz Á., Koopman, Lindhout

1.  Szolnoki Dózsa-Közgép             4  4   –   –    59-20  51 pont
2.  ZF-Eger                           4  3   –   1    47-33  49
3.  A-Híd OSC Újbuda                  4  3   –   1    34-32  44
4.  FTC-PQS Waterpolo                 4  1   1   2    33-41  37
5.  PannErgy-Miskolci Vízilabda Club  4  2   –   2    38-45  33
6.  ContiTech-Szeged-Diapolo          4  –   1   3    43-56  27
7.  MKB-Euroleasing-BVSC              4  2   –   2    40-43  26
8.  VasasPlaket                       4  –   –   4    26-50  22