A Szolnoki Dózsa győzött az egri rangadón

Fotó: Fehér Kálmán/waterpolo.hu

A Szolnok nyerte az Eger elleni rangadót az E.ON férfi vízilabda ob I-ben, ezzel százszázalékos teljesítménnyel zárta az alapszakaszt az A csoportban.

A címvédő szolnokiak a vasárnapi sikerükkel tovább javították helyzetüket a második helyezett Egerrel szemben.

A bajnokság most következő középszakaszában az A és a B csoportból lesz felsőház és alsóház, melyet az 1-4. és 5-8. helyezettekkel töltenek fel. A csapatok a másik csoportból érkezettekkel vívnak két-két mérkőzést oda-vissza alapon, majd az így kialakult sorrend alapján – az első a másodikkal, a harmadik a negyedikkel, és így tovább – az együttesek helyosztó mérkőzéseken döntik el a végső sorrendet.

A középszakasz első fordulóját szerdán rendezik, az utolsó játéknap pedig április 23-án lesz.

A csoport:

ZF-Eger – Szolnoki Dózsa-Közgép 6-8 (1-2, 2-1, 1-3, 2-2)
Gól: Hosnyánszky 2, Angyal 1, Bedő 1, Lőrincz 1, Vapenszki 1, ill. Mitrovics 2, Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Madaras 1, Mezei 1.

BVSC-Wáberer Hungária-Zugló – EBP Tatabánya 16-9 (4-2, 5-1, 2-3, 5-3)
Gól: Szabó Bence 4, Czigány 4, Nagy Álmos 2, Szabó Bendegúz 2, Pásztor 2, Kovács P., Ambrus, ill. Garancsy 2, Kiss Gy. 2, Sebestyén 2, Regős, Dobay, Francsics

ContiTech-Szeged-Diapolo – PannErgy-MVLC 12-7 (3-1, 4-2, 0-1, 5-3)
Gól: Sedlamyer 4, Seman 3, Chilkó, Kiss Cs., Kunac, Varga Zs., Palotás, ill. Petkovics 3, Hornyák, Jakab, Kerschbaum, Somlai.

B csoport:

Debreceni VSE – PVSK-Mecsek Fűszért 10-9 (3-3, 3-2, 2-2, 2-2)
Gól: Mora 3, Smitula 2, Kállay 2, Süveges 2, Szőke, illetve Basara 3, Csacsovszky A., Csacsovszky E., Macsi, Surányi, Rakonjac, Stojcsics

FTC-PQS Waterpolo – A-Híd OSC Újbuda 4-9 (0-3, 1-2, 1-2, 2-2)
Gól: Tóth M., Avramovics, Swift, Dőry, illetve Bátori 3, Decker Á. 2, Juhász, Hegedüs, Salamon, Német.

VasasPlaket – UVSE-Hunguest Hotels 18-7 (5-2, 4-2, 3-0, 6-3)
Gól: Bóbis 3, Delgado 3, Gyárfás 2, Bencz 2, Saric 2, Várnai, Fazekas, Hőna, Steinmetz Á., Takács, Simon H., illetve Vadovics V. 2, Korényi, Dávid, Tiba, Kovács R., Keresztúri.

1.  A-Híd OSC Újbuda            14 12   –   2   164-82  36 pont
2.  FTC-PQS Waterpolo           14 11   –   3  153-101  33
3.  RacioNet-Honvéd             14 10   1   3  135-103  31
4.  VasasPlaket                 14  7   2   5  141-145  23
5.  Debreceni VSE               14  7   1   6  119-109  22
6.  PVSK-Mecsek Fűszért         14  3   –  11  121-147   9
7.  UVSE-Hunguest Hotels        14  3   –  11  114-154   9
8.  KSI SE                      14  1   –  13   83-189   3