A Szolnoki Dózsa simán győzött Újbudán

A Szolnok simán, hét góllal győzött az OSC vendégeként vasárnap a férfi vízilabda E.ON ob I középszakaszában.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Az OSC baljós előjelekkel várhatta az összecsapást, hiszen az újbudaiak szerb centerének, Nemanja Ubovicsnak eltört az ujja, és legalábbb öthetes kihagyás vár rá, edzőjük, Tóth László pedig Spanyolországban tartózkodik a magyar női vízilabda-válogatottal. Ennek ellenére elmondta, úgy érzi, legénysége megszorongathatja a Szolnokot, távollétében Kovács Róbert foglalt helyet a kispadon.

A vezetést a negyedik minutumban Andrija Prlainovics szerezte meg akcióból, majd egy perc múlva Milan Aleksics váltotta gólra a Tisza-partiak büntetőjét, mellyel már kettővel ment a Szolnok. A hajrában Drasko Brguljan úszott meg és ejtett közelről Nagy Viktor kapujába, ám az OSC szépítésére hamarosan érkezett a vendégek válasza, Mezei Tamás növelte újból kettőre a különbséget, fél perccel az első játékrész vége előtt, 1-3.

A második negyedet újfent szolnoki gól nyitotta, Bátori Bence köszönt be Bisztritsányi Dávid kapujába. Erdélyi Balázs még szépíteni tudott, de Andrija Prlainovics találatával és Zalánki Gergő duplájával már ötgólos szolnoki vezetést mutatott a Nyéki-uszoda eredményjelzője a félidőben.

A nagyszünet után ott folytatódott az adok-kapok, ahol a csapatok a második etap végén abbahagyták, mindkét együttes hatalmas csatát vívott a medencében. A gólgyártást ezúttal Milos Csuk kezdte, fórgóljára pedig duplával felelt az OSC – Erdélyi Balázs és Salamon Ferenc talált be -, míg Zalánki Gergő harmadik villanására Kovács Gábor és Bundschuh Erik válaszolt.

A vendég Tisza-partiak kezdték jobban a negyedik negyedet is, rögtön egy duplával lepték meg a házigazdákat – Milan Aleksics után Aaron Younger is feliratkozott a gólszerzők közé -, majd az ezen az estén feltartóztathatatlan Zalánki Gergő lőtte be önmaga negyedik, csapata tizenkettedik gólját.

Az újbudaiak tizese, Juhász Zsolt ötméteresből csökkentett ugyan a már-már tetemes szolnoki fóron, Zivko Gocsics és Milan Alekszics révén ismét ellépett Cseh Sándor legénysége. Az OSC Salamon Ferenc büntetjével ismét szépített, a 15-8-as végeredményt pedig Zivko Gocsics állította be.

E.ON férfi vízilabda ob I, 6. forduló, felsőház:

A-Híd OSC-Újbuda – Szolnoki Dózsa 8-15 (1-3, 1-4, 4-2, 2-6)
Gól: Erdélyi 2, Salamon 2, Bundschuh, Kovács, Juhász, Brguljan, ill. Zalánki 4, Aleksics 3, Gocsics 2, Prlainovics 2, Bátori, Mezei, Younger, Csuk.

FTC PQS Waterpolo – ZF-Eger 10-9 (2-3, 2-1, 2-3, 4-2)
 Vámos 3, Manhercz K. 2, Jaksics 2, Jansik Sz., Varga Dániel, Nikics, ill. Hosnyánszky 3, Rasovics 2, Lőrincz, Kovács, Biros B., Vlachopoulos.

MKB Euroleasing-BVSC-Zugló – Racionet Honvéd 10-7 (3-1, 3-2, 2-2, 2-2)
Gól: Pásztor 3, Létay 3, Várnai 2, Kovács, Csapó, ill. Kiss G. 2, Manhercz Á. 2, Kiss B., Illés, Balakirev.

PannErgy-MVLC – Debrecen 15-10 (3-2, 4-3, 4-3, 4-2)
Gól: Bowen 6, Misics 3, Vadovics 2, Milicsics 2, Berta, Nagy, ill. Süveges 2, Durik 2, Macsi, Szőke, Fejős, Kállay, Obradovics, Vidovics.

1.  Szolnoki Dózsa        6  6   –   –    88-37  57 pont
2.  FTC-PQS Waterpolo     6  6   –   –    70-44  57
3.  ZF-Eger               6  3   –   3    71-62  49
4.  A-Híd OSC Újbuda      6  3   –   3    51-55  42
5.  PannErgy-Miskolci VC  6  2   –   4    72-71  32
6.  MKB-Euroleasing-BVSC  6  2   –   4    51-63  31
7.  RacioNet-Honvéd       6  2   –   4    42-66  29
8.  Debreceni VSE         6  –   –   6    45-92  17