A tavalyi BL-döntő visszavágóját rendezik Veszprémben

A Telekom Veszprém és a Vive Kielce csapata vasárnap este találkozik első alkalommal azóta, hogy a 2016-os férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében a lengyelek kilencgólos hátrányt ledolgozva megnyerték a trófeát.

A tavalyi kölni finálé 46. percében a magyar együttes 28-19-re vezetett, de ezután 12 percig nem talált a hálóba. A rendes játékidő és a hosszabbítás is döntetlennel zárult, a hétméteres-párharcot pedig a Kielce nyerte, így nagy meglepetésre BL-győztes lett.

A két csapat azóta nem játszott egymással. Az előző idény a veszprémieknek sikerült jobban, hiszen bronzérmesek voltak a BL-ben, a Kielce viszont a negyeddöntőig sem jutott.

A lengyelek keretében több változás is történt a nyári szünetben – érkezett például Alex Dujshebaev, Blaz Janc és Marko Mamic -, ennek ellenére egy győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel kezdték az új szezont a BL-ben. A veszprémiek eddig hibátlanok, mind a négy meccsüket megnyerték, ráadásul a második félidőben, és különösen a végjátékban mindannyiszor remekül teljesítettek, ami korábban nem volt rájuk jellemző.

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Talant Dujshebaev jelenlegi csapatának éppen ellenkező a taktikája, inkább az elején, közepén igyekeznek eldönteni a meccseket.

A vendégcsapatnak egy hiányzója biztosan lesz Kielcében: a csapatkapitány Nagy László ujjtörése miatt még legalább egy hónapig nem léphet pályára.

„Nagy László kiesése nagy érvágás a magyaroknak, hiszen ő az egyik kulcsemberük, aki védekezésben és támadásszervezésben is vezéregyéniség” – nyilatkozta Tomasz Strzabala, a Kielce másodedzője. Hozzátette, fel vannak rá készülve, hogy a veszprémiek több variációt is kidolgoznak hiányzó játékosuk helyettesítésére.

Talant Dujshebaev vezetőedző úgy fogalmazott, a Veszprém négy-öt éve a világ három legjobb csapata közé tartozik, és még az sem látszik meg a játékán, hogy egy klasszis, Aron Palmarsson a szezon előtt váratlanul távozott, mert Lékai Máté remekül teljesít a posztján.

„Tudatában vagyunk annak, hogy a helyzetünk a tabellán nem a legjobb, de a legutóbbi, Flensburg ellen mutatott teljesítményünk azt igazolta, hogy a helyes irányba haladunk. Nagyon elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, mert mindenki teljes odaadással küzdött” – tette hozzá.

A lengyel bajnokcsapat játékosai közül Dejan Bombac és Filip Ivic biztosan hiányzik majd, de Alex Dujshebaev, Marko Mamic és Manuel Strlek sem teljesen egészséges.

Nagy László posztján Ancsin Gábor is bevetésre vár. A magyar válogatott jobbátlövő a klub honlapján elmondta, Lengyelországban is győzni szeretnének, de a múlt heti Kielce-Flensburg mérkőzésen (25-25) látottakból kiindulva nagyon kemény csata vár rájuk.

„Ahhoz hasonló összecsapásra számítok, hiszen egy roppant hajtós és futós csapat lesz az ellenfelünk” – nyilatkozta.

A MOL-Pick Szeged már szerdán lejátszotta a mérkőzését az ötödik fordulóban, és 33-27-re nyert Borbély Ádám csapata, az ugyancsak lengyel Orlen Wisla Plock otthonában.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

Vasárnap:
B csoport: Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém, 19.00

A nőknél a Győri Audi ETO KC is vasárnap lép pályára. A BL-címvédő idegenben is esélyesebb, mint francia ellenfele, a Brest Bretagne. A Ferencváros hazai pályán – amely ezúttal a dabasi csarnokot jelenti – javíthat a macedón Vardar Szkopje otthonában elszenvedett vereség után, de a norvég bajnok Larvik ellen aligha lesz könnyű dolga.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 2. forduló:

Szombat:
C csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria – Larvik (norvég), Dabas 18.00

Vasárnap:
B csoport: Brest Bretagne (francia)-Győri Audi ETO KC 15.00

A férfi EHF Kupa selejtezőjének második fordulójában a Csurgói KK kilencgólos előny birtokában utazik Zágrábba, a horvát RK Dubrava otthonában szombaton sorra kerülő visszavágóra. A Balatonfüred a párharc mindkét meccsét hazai pályán játszotta, és a múlt hétvégén kettős győzelemmel búcsúztatta az izlandi bajnok Valur Reykjavíkot.

A nőknél a Dunaújváros otthon, a Vác és a Debrecen idegenben játssza első mérkőzését, egyaránt szombaton.

EHF Kupa-selejtező, 2. forduló

Férfiak, visszavágó:

Szombat: RK Dubrava (horvát)-Csurgói KK, Zágráb 19.00 (az első mérkőzésen: 24-33)