A Telekom Veszprém mindössze egy góllal nyert Svájcban

Andreas Nilsson három gólt szerzett

A Telekom Veszprém 28-27-re győzött Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában.

A veszprémiektől többek között Ivan Sliskovic, Aron Palmarsson, Ancsin Gábor, Gasper Marguc és Renato Sulic hiányzott a keretből, de a hazaiaknál sem szerepelt négy alapember.

A magyar válogatott irányító, Császár Gábor szerzett vezetést a svájciaknak, és a várakozásoknak megfelelően a folytatásban is ő volt csapata vezéregyénisége. Magabiztosan, eredményesen kézilabdázott a Veszprém, és az első félidő közepén három góllal vezetett (5-8). Hatékonyan támadott mindkét együttes, mert a védekezés és a kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt magas színvonalú (11-14).

A hajrában a magyar csapat figyelmetlenségeit kihasználva a Schaffhausen egyenlített (14-14), de az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek a szünetre ismét előnybe kerültek (15-16).

A második felvonás elején a hazai együttes fordított, majd felváltva vezettek a csapatok. Ebben az időszakban Mikler Roland már másodszor hárította Császár hétméteresét (17-18), és a hazaiak magyar légiósa akcióból sem tudott túljárni honfitársa eszén. A svájci bajnok ebben az időszakban jobban védekezett, és tíz perccel a vége előtt – a meccs során először – már két találattal jobban állt (24-22).

A Veszprém öt perc alatt egy 5-1-es sorozattal ismét megfordította az állást (25-27), ám az izgalmas hajrában egy perccel a lefújást megelőzően újra döntetlen volt az állás. Javier Sabaté vezetőedző időkérése után Momir Ilic betalált, a túloldalon Császár Gábor időntúli szabaddobása a keresztléc fölé ment, így a vendégek egy góllal győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svájci Luka Maros volt nyolc találattal, Császár hattal zárt.

– Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. Sem elöl, sem hátul nem játszottunk jól, ellenfelünk pedig jól olvasta játékunkat. Kiélezett mérkőzésre számítottunk. Tudtuk, a Schaffhausen egy kiváló csapat, amelyet nagyon nehéz hazai környezetben legyőzni. Voltak szerencsés pillanataink, amikor két-három góllal el tudtunk lépni, ennek köszönhetően nyertünk ma – nyilatkozta Mikler Roland a mérkőzést közvetítő Sport 1 televíziónak.

A Veszprém jövő szombaton a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában.

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 13. forduló, A csoport:

Kadetten Schaffhausen – Telekom Veszprém 27-28 (15-16)
Gól: Luka Maros 8, Császár Gábor 6, Meister 4, Pendic 4, Küttel 2, Richwein 2, Brännberger, ill. Gajic, Ilic 5-5, C. Rodriguez 4, Nilsson, Blagotinsek 3-3, Ugalde, Nagy L. 2-2, Gulyás, Iváncsik G., Kopljar, Lékai 1-1.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont/12 mérkőzés (324-276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12, 3. Telekom Veszprém 16/13, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/11 (297-282), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302-307), 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12

B csoport:

RK Celje Pivovarna Lasko – Rhein-Neckar Löwen 37-31 (20-13)
Gól: Borut Mackovsek 9, Janc 8, Zarabec 8, Mlakar 6, Zvizej 3, Beciri 1, Malus 1, Poteko 1, ill. Mads Mensah Larssen 6, Sigurdsson 5, Ekdahl du Rietz 3, Pekeler 3, Petersson 3, Schmid 3, Baena Gonzalez 2, Groetzki 2, Reinkind 2, Steinhauser 2.

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/12 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17/13, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/12, 4. MOL-Pick Szeged 13/12, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/13, 7. PPD Zagreb 7/12, 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/12