A THW Kiel jutott be elsőként a negyeddöntőbe

Mikael Appelgren / RNL gegen Niclas Ekberg , Rhein-Neckar Loewen vs. THW Kiel , RNL Saison 2016 / 2017, MSP_3003_Loewen, © Copyright: AS Sportfoto / Soerli Binder, www. as-sportfoto.de,

Niclas Ekberg lő kapura. Fotó: AS Sportfoto / Soerli Binder

Hihetetlenül izgalmas végjátékban a THW Kiel Mannheimben harcolta ki a továbbjutást a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján.

A vendégek egy héttel ezelőtt René Toft Hansen és Domagoj Duvnjak nélkül játszottak és szenvedtek 25-24-es vereséget hazai környezetben.

Erőt demonstrálva, 3-0-val kezdett a THW Kiel, azonban gyorsan óriási hátrányba kerültek. A hatodik percben René Toft Hansen valósággal leütötte Alexander Peterssont, amiért a játékvezetők azonnal kiállították piros lappal. Fontos láncszemét vesztette el a dán világklasszis személyében a THW, de nem remegett bele a Gíslason-alakulat.

Nem engedte ellépni a Löwen a vendégeket, sőt, a 22. percben 9-7-nél kellett időt kérnie kieli vezetőedzőnek. Palicka parádésan védett a hazai kapuban, de Niklas Landin is bemutatott egy-két szép hárítást. A szünetre végül döntetlennel mehettek a felek.

A második félidő elején a vendéglátók vezettek, de kétgólosnál nagyobb előnyt nem tudtak felépíteni. A levegőben lógott többször, hogy a Kiel átveszi a vezetést és bedarálja ellenfelét.

A 42. percben 18-16-nál egy elkerülhető gól miatt Nikolaj Jacobsen lecserélte az addig viszonylag jól védő kapusát, Andreas Palickát. A helyére érkező Mikael Appelgren nem alkotott maradandót, viszont a másik oldalon az utolsó negyedórában Niklas Landin bizonyította klasszisát. A dán hálóőr pazarul védett, melyek után többször gyors lerohanásokat vezethetett csapata, nem egyszer sikeresen Raúl Santos jóvoltából.

A találkozó utolsó négy minutumára kialakult a végeredmény. Nem tudott megújulni a Löwen, bár Hendrik Pekeler kezében benne volt a szépítő találat, de a német beálló a keresztlécre lőtte a labdát.

A THW Kiel összesítésben 50-49-cel jutott tovább a negyeddöntőbe, ahol a német együttes ellenfele az A csoport győztese, az FC Barcelona Lassa lesz.

A férfi kézilabda BL-ben szombaton két visszavágóra kerül sor: a Telekom Veszprém egy gólos előny birtokában fogadja a PDD Zagrebet, míg a PSG Handball vendége a HBC Nantes lesz. Az első mérkőzés 26-26-os döntetlennel ért véget.

Vasárnap Szegedre látogat a Bjerringbro-Silkeborg, az első találkozón idegenben két góllal nyert Juan Carlos Pastor csapata (24-26). A Flensburg egygólos előny birtokában fogadja a Bresztet, míg Montpellier ötgólos előnnyel érkezik Kielcébe.