A törökök borsot törtek a hollandok orra alá

turkeyAz Oranje Kazahsztánban aratott 2-1-es győzelmével igyekezett feledtetni az utóbbi idők gyenge szereplését, a hollandok legutóbb éppen Törökországban szerepeltek le (3-0).

Szombaton Asztanában Georginio Wijnaldum és Wesley Sneijder egy-egy találata kellett Hollandia győzelméhez. A törökök a már Eb résztvevő csehek vendégei voltak, akiknek már nem volt fontos ez a mérkőzés. A 62. percben Selcuk Inan büntetőből volt eredményes, majd a 79. percben Hakan Calhanoglu állította be a végeredményt (0-2).

A törökök így visszakerültek a hollandok elé a pótselejtezős harmadik helyre. A csoportot vezető Izland ikszelt Litvániával. Az utolsó fordulóban a hollandoknak kötelező legyőzni Csehországot, ám az Oranje csak akkor kaparinthatja meg a harmadik helyet, ha Törökország hazai pályán kikap Izlandtól. A törököknek jó a döntetlen is.

A B csoportban Izrael hazai pályán kapott ki Ciprustól, míg a bosnyákok legyőzték a már Eb-résztvevő Walest. Bosznia-Hercegovina így egy ponttal megelőzte Izraelt. Az utolsó körben a bosnyákok Cipruson, míg Izrael Belgiumban vendégszerepel.

A H csoportban Horvátország még egyenes ágon is kijuthat az Eb-re, Rakiticséknak ehez le kell győzniük Máltát és reménykednük kell, hogy Norvégia botlik Rómában. Szombaton a taljánok 3-1-re nyertek Azerbajdzsánban, míg a horvátok Bulgáriát, a norvégok Máltát győzték le.

Európa-bajnoki selejtező

A csoport:

Csehország-Törökország 0-2 (0-0)
Gól: Selcuk Inan (62., 11-es), Hakan Calhanoglu (79.)

Izland-Lettország 2-2 (2-0)
Gól: Kolbeinn Sigthorsson (5.), Gylfi Thor Sigurdhsson (27.), ill. Aleksanders Cauna (49.), Valerijs Sabala (68.)

Kazahsztán-Hollandia 1-2 (0-1)
Gól: Islambek Kuat (90.), ill. Georginio Wijnaldum (33.), Wesley Sneijder (50.)

B csoport:

Bosznia-Hercegovina – Wales 2-0 (0-0)
Gól: Milan Gyurics (71.), Vedad Ibisevics (90.)

Andorra-Belgium 1-5 (0-2)
Gól: Ildefons Lima (51., 11-es), ill. Radja Nainggolan (19.), Kevin De Bruyne (42.), Eden Hazard (56., 11-es), Laurent Depoitre (64.)

Izrael-Ciprus 1-2 (0-0)
Gól: Nir Bitton (76.), ill. Dose Junior (58.), Jason Demetrio (80.)

H csoport:

Horvátország-Bulgária 3-0 (2-0)
Gól: Ivan Perisic (2.), Ivan Rakitic (42.), Nikola Kalinic (81.)
Kiállítva: D. Cop (89., horvát)

Azerbajdzsán-Olaszország 1-3 (1-2)
Gól: Dima Nazarov (31.), ill. Eder (11.), Stephen El Shaarawy (43.), Matteo Darmian (65.)
Kiállítva: B. Hüseynov (88., azeri)

Norvégia-Málta 2-0 (1-0)
Gól: Alexander Tettey (19.), Alexander Toft Söderlund (52.)