A Tottenham Hotspur ezüstéremmel búcsúzott a White Hart Lane-től

Harry Kane győztes találata

A Tottenham Hotspur 118 év után győzelemmel búcsúztatta el a White Hart Lane-en lévő régi stadionját. A sarkantyúsok egy évig a Wembley-stadionban lesznek bérlők, majd egy teljesen új stadionba térnek vissza.

A Manchester United elleni találkozón már a 6. percben vezetést szereztek a hazaiak, Benjamin Davies beadását a kenyai Victor Wanyama bólintotta David De Gea hálójába (1-0). Rögtön a második félidő elején Christian Eriksen tekert kapu elé, ahol Harry Kane a cipő élével vágta be a labdát a spanyol kapus mellett (2-0).

A nézőtéren végig ünneplő közönségnek ekkor jött meg igazán a hangja, persze ezen a búcsúmérkőzésen többször is felhangzott a Spurs legendás indulója.

Jose Mourinho a 61. percben becserélte Mkhitaryant és Ander Herrerát, a Manchester United ezt követően egyre aktívabban játszott. Anthony Martial egy ígéretes helyzetben tekert kapu mellé. A 71. percben aztán éppen Martial remek bal oldali beadása után Wayne Rooney közelről vette be Hugo Lloris kapuját (2-1).

Győzelmével a Tottenham Hotspur két fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosította második helyét a bajnok Chelsea mögött. Az MU ugyanakkor az Arsenal mögött már négy ponttal van lemaradva a BL-selejtezőt érő 5. helytől.

A hátralévő két fordulóban a Manchester United utazik a Southamptonhoz, majd az Old Traffordon fogadja a Crystal Palace-t. Az Arsenal kétszer játszik hazai pályán, az Emirates-stadionba előbb a Sunderland, majd az Everton látogat.

A Manchester United így az Európa Liga megnyerésével juthat a BL-főtáblájára.

Még két mérkőzést rendeztek vasárnap Londonban: a Liverpool 4-0-ra nyert a West Ham United otthonában, míg a Selhurst Parkban a Crystal Palace szintén 4-0-ra nyert a Hull City ellen.

Premier League, 37. forduló:

Tottenham Hotspur — Manchester United 2-1 (1-0)
Gól: Wanyama (6.), Kane (48.), ill. Rooney (71.)

West Ham United — Liverpool 0-4 (0-1)
Gól: Sturridge (35.), Philippe Coutinho (57., 61.), D. Origi (76.)

Crystal Palace — Hull City 4-0 (2-0)
Gól: W. Zaha (3.), C. Benteke (34.), L. Milivojevics (85., 11-es), P. van Aanholt (90.)