A Vardar Szkopje lesz az MVM Veszprém ellenfele

Olekszandr Sevelev igyekszik blokkolni Nagy Lászlót. MTI Fotó: Kovács Anikó

Kettős győzelemmel jutott túl az MVM Veszprém az ukrán Motor Zaporizzsján a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az idegenbeli 29-24-es siker után szombaton 41-28-ra győzött a magyar csapat, amely a macedón Vardar Szkopjével találkozik a kölni Final Fourba jutásért.

A magyar bajnok, amely ötgólos előnyről fogadta ukrán riválisát, gyorsan eldöntötte a legfontosabb kérdést, mivel az első félidő 23. percében a Veszprém Aréna közönsége már „tízet számolt” a vendégekre (20-10).

A fordulást követően örömjátékot mutatott be a Veszprém. Az egyik legemlékezetesebb pillanat az volt, amikor az emberhátrányban megkülönböztető mezt viselő Iváncsik Gergőnek a kapuban kellett bizonyítania, ő pedig hárította a Zaporizzsja játékosának ziccerét.

A magyar csapat a hajrában tovább növelte előnyét, s végül 13 gólos különbséggel diadalmaskodott.

Xavi Sabaté: „Gratulálok a Zaporozhye csapatának a Bajnokok Ligája szezonban nyújtott teljesítményének, és az ellenünk való sportszerű játéknak. Megleptek minket olyan dolgokkal, amiket még nem láttunk tőlük, de később könnyű indítás gólokkal föléjük tudtunk kerekedni. A második félidőben zárkóztak kicsit, de nem tartott sokáig. Nagyon jól játszottunk, különösképpen a védekezésünk volt nagyon jó. Nagy László és Mirsad Terzic és Mirko Alilovic fantasztikusak voltak. Örülök, hogy tovább jutottunk és, hogy a szezonban most vagyunk a legjobb formában. A szélső játékosaink különösen jók voltak, főleg védekezésben és az első hullámban való támadásokban. A szezon során most láthattunk Aron Palmarssont a legjobb formában játszani. Még kilenc hét van hátra, tovább erősödhetünk, és gratulálok a csapatomnak. Gulyás Péter játéka nagyon jó volt, egyre több értékes percet tud a pályán tölteni, fontos játékosunk, és remélem, hogy sikerül a szerződését meghosszabbítani, mert ez lenne a legjobb a csapatnak. Szeretném megköszönni a szurkolók biztatását, már csak egy Bajnokok Ligája mérkőzésünk lesz itthon, de ilyen hangulatban évekig tudnánk játszani megállás nélkül.”

[Customads id=646335]

Gulyás Péter
: „Gratulálok a Zaporozhye csapatának a két dinamikus mérkőzésért. Boldog vagyok, hogy a két meccs alatt sok időt tölthettem a pályán, két pozícióban is, és remélem, hogy minél előbb visszatérek az őszi formámba. Én is szeretném megköszönni a szurkolók biztatását, már nem sok mérkőzés van itthon, de próbáljuk őket kiszolgálni, és élvezni az előttük vívott találkozókat.”