A Vardar Szkopje nyert Szegeden

Garcia Robledo. Fotó: Délmagyar.hu

A MOL-Pick Szeged 31-29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétól a férfi kézilabda Bajonokok Ligája csoportküzdelmeinek 13. fordulójában vasárnap, így az ötödik helyen áll csoportjában.

A találkozó előtt a hazai szurkolók egy molinóval emlékeztek arra a három debreceni drukkerre, akik szombaton halálos autóbaleset áldozatai lettek, miközben a Békéscsaba otthonában rendezett bajnokiról utaztak hazafelé.

Rendkívül kiélezett és szoros első félidőt láthatott a közönség, egyik csapat sem tudott komolyabb előnybe kerülni. A szünetre végül a szegediek térhettek vezetéssel, Jonas Källman a dudaszó pillanatában talált a hálóba.

A második félidőt rosszul kezdte a Szeged, hiszen hat percig nem talált a kapuba, így a vendégek három góllal el tudtak lépni. A macedónok fokozatosan növelték előnyüket, elsősorban világbajnok spanyol átlövőjük, Jorge Maqueda volt elemében, mindeközben a magyar csapat rengeteg labdát adott el, és ziccerek sorát rontotta el.

Juan Carlos Pastor időkéréssel és kapuscserével próbálta felrázni a szegedi csapatot, de még nehezebb helyzetbe került, amikor Zubai Szabolcsot sérülés miatt le kellett támogatni a pályáról.

[Customads id=646335]

Juan Carlos Pastor
, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: – A Vardar elegáns csapat, akkor is, amikor nyernek, és akkor is, amikor kikapnak. A különbséget a két csapat kapusteljesítménye között kell keresni, de emellett rengeteg hibánk volt támadásban, és emberelőnyben is sok labdavesztést mutattunk be. A védekezésünk nem volt rossz, de amikor a Vardar ellépett tőlünk, azt már megtartotta a végéig. Harcolnunk kell, hogy minél előrébb végezzünk a csoportban – ha ez nem sikerül, akkor a nehezebb úton megyünk tovább.

Raúl González, a Vardar Szkopje vezetőedzője: – Juan Carlos Pastor kiváló munkát végez Szegeden, éppen ezért nagy dolog a győzelmünk. Kemény meccset játszottunk, amelyen a védekezés volt az elsődleges mindkét csapatnál. A második félidőben az döntött, hogy Milics beszállt a kapuba, és fontos védésekkel segített minket. Idegenben csak ilyen kapusteljesítménnyel lehet nyerni.

Ilyés Ferenc, a MOL-Pick Szeged átlövője: – Hazai pályán eddig jól működött a játékunk, de most sorban jöttek a hibák támadásban – elég megnézni, milyen ziccereink maradtak ki. Talpra kell állnunk: az utolsó meccsen megteszünk mindent azért, hogy ezt az elvesztett két pontot visszaszerezzük.

Sztrahinja Milics, a Vardar Szkopje kapusa: – Két hétig készültünk a szegedi találkozóra, ami kiválóan sikerült, ez az edzőnk érdeme. Hogy jól ment a játék? Igyekeztem.

A Szeged a jövő heti zárófordulóban a lengyel Kielce vendége lesz.

Férfi kézilabda BL, B csoport, 13. forduló:

MOL-Pick Szeged – Vardar Szkopje (macedón) 29-31 (14-13)
Gól: Bombac 7, Ancsin 6, Ilyés, Källman, Robledo, Mindegía 3-3, Prodanovics 2, Petrus, Vranjes 1-1, ill. Maqueda 8, Alex Dujshebaev 5, Gorbok 4, Karacic 3, Toszkics 3, Cindric 2, Gyibirov 2, Siskarjev 2, Manaszkov 1.

Montpellier (francia) – Kielce (lengyel) 27-32 (16-17)
Kristianstad (svéd) – Barcelona (spanyol) 24-31 (12-19)
Rhein-Neckar Löwen (német) – Kolding (dán) 24-20 (12-11)

Az állás: 1. Barcelona 21 pont, 2. Kielce 19, 3. Rhein-Neckar Löwen 17, 4. Vardar Szkopje 16, 5. MOL-Pick Szeged 15, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 5, 8. Kolding 4

Forrás: Délmagyar.hu/MTI