A Vardar Szkopje nyerte a döntőt

VardarA macedón Vardar Szkopje nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a kölni négyes döntő vasárnapi utolsó mérkőzésén, a fináléban 24-23-ra legyőzte a francia Paris Saint-Germaint.

Kiválóan kezdte a találkozót a négyes döntőbe első alkalommal bejutott Vardar – amelynek keretében csupán egy macedón játékos szerepelt -, és a 12. percben már három góllal vezetett (5-2). A meccs a világ legjobb kapusainak párharcát hozta, a franciáknál Thierry Omeyer, a túloldalon Sterbik Árpád remekelt. A PSG-nek a félidő végén sikerült felzárkóznia, sőt a szünetben egy góllal már vezetett is (11-12).

A második felvonásban folytatódott az óriási küzdelem, egy ideig továbbra is szoros volt az állás, majd a 44. percben két üres kapus gólt követően 20-17-re ellépett a Vardar. A hajrá ismét szoros volt, mert a párizsiak egyenlítettek (21-21), de a szkopjei együttes szigorított a védekezésén és négy perccel a vége előtt megint kettővel jobban állt ellenfelénél (23-21).

A PSG ugyanolyan helyzetben volt, mint szombati ellenfele, a Veszprém, vagyis egygólos hátrányban támadott, fél perccel a végső dudaszó előtt. Nyolc másodperc volt hátra, amikor Daniel Narcisse betalált, a Vardar időt kért, majd egy másodperccel a vége előtt a horvát Ivan Cupic megszerezte a BL-sikert jelentő gólt (24-23).

A jobbszélső az egyetlen, aki idén megvédte címét a Bajnokok Ligájában, ugyanis tavaly még a lengyel Kielce játékosa volt. A Vardar a Barcelonával szembeni szombati elődöntőt is egy utolsó másodperces góllal nyerte meg.

A vajdasági születésű kapus, Sterbik Árpád pályafutása kilencedik BL-döntőjét játszotta. Korábban a Veszprém, a Ciudad Real és a Barcelona színeiben szerepelt a fináléban, amelyek közül ötöt elveszített, és ez volt a negyedik sikere.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, döntő:

Vardar Szkopje — Paris-Saint Germain 24-23 (11-12)
Gól: Gyibirov 6, Cindric 3, Cupic 3, Borozan 3, Siskarjev 3, Canellas Reixach 2, Dujshebaev 2, Abutovic 1, Marmsenic 1, illetve N. Karabatic 5, Hansen 4, Narcisse 4, Abalo 3, Remili 3, Gensheimer 2, Stepancic 2.