A Vasas kétszer egyenlített Kecskeméten

UTE_VasasA listavezető Vasas 2-2-es döntetlent játszott az Újpest vendégeként Kecskeméten, a labdarúgó OTP Bank Liga szombati 15. fordulójának utolsó mérkőzésén.

Kapkodva kezdtek a csapatok, az esőáztatta talajon sok volt a hiba. Később változatos, kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők, bár helyzetek nem igazán alakultak ki. A játékrész hajrájához közeledve aztán az Újpest egy szöglet utáni kavarodást kihasználva megszerezte a vezetést.

A szünet után szinte azonnal egyenlített a Vasas: Saglik nagyszerűen végzett el egy szabadrúgást 17 méterről, ballal a bal felső sarokba csavarta a labdát, Banai tehetetlen volt. Az újabb gólt követően az Újpest irányított, s a csereként beállt Bardhi révén megint átvette a vezetést. A folytatásban is több lehetősége volt a pályaválasztónak, azonban egy nagy védelmi hibát kihasználva – egy újabb pontrúgás után – mégis jött az újabb egyenlítés.

A meccs hajrájában mindkét kapu előtt adódtak még helyzetek, de több gól már nem esett. Az Újpest sorozatban hatodszor játszott döntetlent a bajnokságban, és augusztus 17. óta nyeretlen.

Nebojsa Vignjevic, az Újpest FC vezetőedzője: „Izgalmas összecsapást láthattak a nézők, sok helyzettel és a második félidőben jó irammal. Sajnálom, hogy a meccs végén nem tudtunk gólt lőni, az ilyen szituációk választják el a győzelmet a döntetlentől. Ettől függetlenül gratulálok a játékosaimnak, mert végig keményen küzdöttek a három pontért.”

Michael Oenning, a Vasas vezetőedzője: – Egy pörgős, sok gólhelyzetes mérkőzést láthattunk, ahol mindkét csapat ment előre, időnként kicsit ész nélkül, olykor vadul. A mi esetünkben a két kapott gól miatt kényszerűségből is. Ennek ellenére a hátrányok alatt is nyugodt maradt a csapat és hitt magában. Ezt mutatta a játék során szerzett két gólunk, amelyek pontrúgásokból jöttek össze. Nem volt egyszerű ez a mérkőzés, részben az eső miatt, de ez ebben az évszakban normális. Elégedett vagyok az eredménnyel, mivel az Újpestet nehéz legyőzni, de ellenünk se könnyű nyerni

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Újpest FC – Vasas 2-2 (1-0)
Széktói Stadion, 1440 néző, v: Solymosi
Gól: Windecker (35.), Bardhi (61.), illetve Saglik (49.), Korcsmár (77.)
Újpest: Banai – Nagy T. (Nagy G., 89.), Heris, Cseke (Lázok, 84.) – Windecker, Balogh B., Mohl – Angelov (Bardhi, 57.), Diarra, Balázs – Pávkovics.
Vasas: Nagy G. – Burmeister (Debreceni, 46.), Korcsmár, Ristevski – Kleisz, Vida M., Berecz, Hangya – Murka (Pavlov, 46.), Saglik, Remili.

A Videoton néggyel verte a Gyirmótot

Óriási gyirmóti védelmi hibával indult a találkozó: Sebők kapus a hátragurított labdát Scepovicba bombázta, a lecsorgó labdát pedig Feczesin juttatta az üres kapuba. Szinte azonnal jött volna az egyenlítés is, ám a vendégek két veszélyes lövésénél nagyokat védett Kovácsik. A második negyedóra legelején növelte előnyét a Videoton, amikor Feczesin beadását Scepovic belsőzte a kapuba. A folytatásban is többet birtokolta a labdát a székesfehérvári együttes, és Feczesin révén háromgólosra növelte előnyét. A Gyirmót Sallói jóvoltából kapufáig jutott, szépíteni azonban a szünetig nem tudott.

A második félidő ötödik percében büntetőhöz jutottak a hazaiak, miután Feczesint fellökték a tizenhatoson belül, ám a sértett lövését Sebők kivédte. Így is néhány percig maradt csak háromgólos a fehérvári vezetés, mert egy mintaszerű támadás végén Scepovic fejjel megszerezte a hazaiak negyedik találatát. A meccs utolsó félórájában a Videoton kényelmesen tartotta előnyét, miközben a Gyirmót a szépítő találatért küzdött. A vendéggólhoz Sallói járt a legközelebb, de lövése másodszor is a kapufán csattant. Végeredményben a hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Videoton FC – Gyirmót FC Győr 4-0 (3-0)
Felcsút, 1461 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Feczesin (3., 34.), Scepovic (16., 59.)
Videoton: Kovácsik – Nego (Stopira 46.), Fiola, Vinícius, Szolnoki – Pátkai (Bódi 66.), Juhász R., Hadzsics – Scepovic (Varga J. 66.), Lazovics, Feczesin.
Gyirmót: Sebők Zs. – Achim, Jancsó, Bojovics, Lázár P. – Vass P. (Csiki 56.), Kiss M., Paku, Bori (Szegi 80.) – Simon A. (Madarász 66.), Sallói.

Az MTK pontot szerzett Sopronban

Jó iramban és gyors gólváltással kezdődött a találkozó, az első negyedóra után 1-1 állt az eredményjelzőn, a folytatásban a szünetig viszont már kevésbé volt izgalmas a meccs.

Fordulás után több mint 20 percig jellemzően a mezőnyben folyt a játék, s a kapuk nem voltak veszélyben. A két edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán a hajrára, de a kívánt hatást ez sem érte el, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Haladás – MTK Budapest 1-1 (1-1)
Sopron, 1265 néző, v: Karakó
Gól: Gaál (11.), illetve Torghelle (14.)
Haladás: Rózsa – Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak – Iszlai, Kovács – Rácz, Overgoor (Tóth Má., 63.), Gaál – Ars.
MTK: Petkovic – Okuka (Baki, 73.), Vukmir, Poór, Vadnai – Vass, Kanta – Korozmán (Szatmári, 69.), Ramos, Vogyicska (Katona, 90.) – Torghelle.