A Vasas kikapott a Haladástól

Budapest, 2017. március 16. A szombathelyi David Joel Williams (j) gólt rúg Nagy Gergely angyalföldi kapus mellett a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott Vasas FC - Swietelsky Haladás mérkőzésen a fővárosi Szusza Ferenc Stadionban 2017. március 16-án. Vasas-Swietelsky Haladás 2-3. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A szombathelyi David Joel Williams (j) gólt rúg Nagy Gergely angyalföldi kapus mellett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A Vasas 3-2-re kikapott a vendég Haladástól a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen.

A találkozót eredetileg február 18-án rendezték volna, de a Szusza Ferenc Stadion talaja akkor játékra alkalmatlan volt.

Az első félidőben jobbára a Vasas futballozott meddő mezőnyfölényben, így váratlanul szerzett vezetést a Haladás. A 25. percben Debreceni András a saját kapujától 25 méterre rosszul kezelt le egy passzt, majd gyengén pöckölt haza, bizonytalanságát David Joel Williams kihasználta, elvette tőle a labdát, majd Nagyot kicselezve négy méterről az üres kapuba lőtt (0-1).

A szünet előtt óriási egyenlítési lehetőséget hagyott kihasználatlanul az angyalföldi gárda.

A 47. percben Kire Ristevski tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, két védő mellett is elhúzta a labdát, majd nyolc méterről laposan a kapu közepébe lőtt (1-1).

Négy perccel később Williams remekül ment el a bal oldalon, középre lőtt labdája elsuhant Rácz lába előtt, az üresen érkező Kovács Lóránt tíz méterről a bal sarokba helyezett (1-2).

A 69. percben Debreceni szinte lekopírozta első hibáját, Williams ezúttal is megszerezte a labdát tőle, majd a kapust kicselezve a hálóba helyezett (1-3).

A 83. percben Gaál a kapunak háttal középre emelt labdáját Mahir Saglik hat méterről a bal sarokba fejelte (2-3).

A két gólt szerző David Joel Williams: „Az első félidőben szervezetten, taktikusan játszottunk, habár nem volt sok lehetőségünk, de így is sikerült vezetést szereznünk. Szünet után már jobban koncentráltunk, úgy gondolom, jobban is futballoztunk, ezáltal több helyzetünk adódott, és még kétszer betaláltunk. A góljaim? Való igaz, mindkét találat hasonló körülmények között született. De ez nem meglepő, hiszen mégiscsak csatár vagyok, az a dolgom, hogy ha lehetőségem adódik, zavarjam meg, presszionáljam, késztessen hibára az ellenfél védőit. Ezúttal sikerült megzavarnom Debreceni Andrást, nagyon boldog vagyok, hogy két gólt szereztem. Fontos győzelmet arattunk, amivel ráadásul két helyet előreléptünk a tabellán és jó pozícióba kerültünk. A gyirmóti siker után ismét megmutattuk, hogy idegenben is veszélyesek vagyunk. Mindannyian nagyon boldogok vagyunk, hiszen egy jó csapatot fektettünk kétvállra. De tisztában vagyunk vele, még sokat kell dolgoznunk.”

Michael Oenning, a Vasas vezetőedzője: „Látható volt, mentálisan még nem mindig kezeljük jól a ránk nehezedő nyomást. Ez annak is betudható, hogy bátran nyúlunk a fiatalokhoz. Az ilyen meccsekből le kell vonni a megfelelő tanulságokat és tanulni kell azokból. Ezen a mérkőzésen nem minket győztek le, hanem mi győztük le saját magunkat. Az első és a harmadik gól is nagy hibából esett, utána próbáltuk visszahozni a meccset, mentünk előre, de kissé görcsösek voltunk. A második félidőt például jól kezdtük, az ilyen hibák, amiket ma bemutattunk, eddig nemigen voltak ránk jellemzőek. Az okos labdatartás végig hiányzott a játékunkból. Jól jön a bajnoki szünet, picit kitisztulnak a fejek, még ha nem is vagyunk világvége hangulatban.”

A harmadik helyen álló fővárosiak sikerükkel pontszámban utolérhették volna a második kispestieket, így azonban maradt a hárompontos hátrányuk a Honvéddal és hatpontos az éllovas Videotonnal szemben.

OTP Bank Liga, 20. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Vasas – Haladás 2-3 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 1490 néző, v.: Berke
Gól: Ristevski (46.), Saglik (83.), illetve Williams (25., 69.), Kovács L. (51.)
Kiállítva: Halmosi (91.)
Vasas: Nagy G. – Burmeister, Debreceni, Ristevski – Szivacski (Murka, 46.), Kleisz, Berecz, Hangya – Ádám (Kulcsár, 59.), Saglik, Remili (Gaál, 70.)
Haladás: Gyurján – Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri (Schimmer, 84.) – Iszlai, Kovács L. (Kiss B., 82.), Jancsó (Mészáros, 70.) – Rácz, Williams, Halmosi.

Frrás: haladas.hu/MTI/vasasfc.hu