A Vasas kikapott Dunaújvárosban

A legutóbb döntős Vasas nem jutott a legjobb 32 közé a labdarúgó Magyar Kupában, miután 2-1-re kikapott a harmadosztályú Dunaújváros vendégeként.

A 37. percben Zvara Dávid ívelését nem tudták kivágni a vendég védők, akiknek totojázását Tóth Tibor használta ki, aki a bal alsó sarokba gurított (1-0). Karacs Roland két perccel az első félidő vége előtt fordult le védőjéről, lövése azonban célt tévesztett, majd Vaszócsik Viktor vetődve tenyerelte oldalra Vida Máté lövését.

A második félidő elején Csendes Péter mentett kétszer gólba tartó lövést. A nehéz percek után nem sikerült megtartani a vezetést. Vergos Nikolaos maradt tisztán, miután kilépett két védő közül, és közelről nem hibázott (1-1).

A rendes játékidő végéhez közeledve Vaskó Tamás csúsztatását fogta Vaszócsik, majd a 90. percben Csehi Tamás jól ért bele egy belőtt labdába, mely még irányt változtatott Kleisz Márk lábán, úgy, hogy a labda a tehetetlen Nagy Gergely mellett került a kapuba (2:1).

A Dunaújváros következő ellenfele a Balmazújváros lesz.

A bajnoki címvédő Budapest Honvéd 11-esekkel jutott tovább a másodosztályú Budaörs ellen Tatabányán, míg a Mezőkövesd hosszabbításban kikapott a másodosztályú Gyirmót vendégeként. A Gyirmót következő ellenfele a szintén NB II-es MTK Budapest lesz, míg az ETO FC Győr a Nyíregyháza Spartacusszal csap össze-

A bajnok Budapest Honvéd a harmadosztályú Gyöngyössel mérkőzik meg, míg a kupacímvédő Ferencvárost búcsúztató Kisvárdának újabb élvonalbeli csapat, a Puskás Akadémia jutott.

Még négy megyei I. osztályú gárda a Nagykanizsa, a Nagyecsed, Sényő és Szarvas maradt állva a legjobb 32 között.

Magyar Kupa, 7. forduló (a 32 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok mérkőzései:

Dunaújváros (III.)-Vasas FC 2-1 (1-0)
Gól: Tóth Tibor (37.), Csehi Tamás (90.), ill. Nikolaos Vergos (62.)

Budaörs (II.)-Budapest Honvéd 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 4-5
Gól: Sajbán Miléós (91.), ill- Davide Lanzaame (33.)

Gyirmót FC (II.)-Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után
Gól: Stieber András (36.), Kiss Máté (90+5.), ill. Novák Csanád (26.)

Gödöllői SK (megyei I.)-Újpest FC 0-3 (0-1)
Gól: Tischler Patrik (37., 11-es, 48., 64.)

Bátaszék SE (megyei I.)-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-0)
Gól: Virág Aladár Tibor (62.)

Eger SE (megyei I.)-Puskás Akadémia FC 0-6 (0-2)
Gól: Prosser Dániel (22., 50., 65.), Josip Knezevic (44.), Titkó Krisztián (56., öngól), MadarászMárk (65.)

Balatonfüredi FC (megyei I.)-Paksi FC 0-7 (0-1)
Gól: Szakály Dénes (39., 86.), Haraszti Zsolt (46.), Nagy Richárd (48., 57.), Bartha László (67.), Nikházi Márk (89.)

Élvonalbeli csapatok még a nyolcadik körben sem kerülhettek össze. A nyolcaddöntőbe jutásért sorra kerülő párharcok egy mérkőzésen dőlnek el, a hivatalos játéknap november 29-e.