A Veszprém bravúros győzelmet aratott Zágrábban

Fotó: Hina

Fotó: Hina

Az előző kiírásban finalista MVM-Veszprém – a kéztöréssel bajlódó Nagy László nélkül – feszült, izgalmas csatában 21-20-ra nyert a horvát HC Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában.

Hatalmas iramban kezdett a közel 10 ezer néző támogatását élvező hazai csapat, és mielőtt nagyobb baj lett volna, gyorsan időt kért a Veszprém új vezetőedzője, Xavi Sabaté. Iváncsik Gergő meglőtte 366. BL-találatát, ezzel a klub legeredményesebb gólszerzője lett a legrangosabb európai sorozatban.

A 13. percben, 7-4-es hazai vezetésnél a Veszprém szerb világsztárját, az előző kiírásban gólkirály Momir Ilicet egyből piros lappal kiállították. Többek között Nagy próbálta meg visszafogni őt, annyira felháborodott a bírói ítéleten. A megfogyatkozott vendégek erejéből arra tellett, hogy ne kerüljenek komoly hátrányba.

Cserékkel próbált frissíteni az MVM, és ez nagyon jól bevált: a védelem összeállt – pedig két vezér, Nagy és Ilic hiányzott, ráadásul Christian Zeitz is megsérült -, és a horvátok innentől kezdve – a szünetet is átugorva – közel negyedóráig nem tudtak betalálni. A második félidő elején már a Veszprém vezetett (10-11).

A feszült hangulatú meccsen a hazaiak kikerültek a hullámvölgyből, és visszavették az irányítást. Állandósult a két-háromgólos különbség, miközben változatlanul sok volt a kiállítás és a reklamálás.

Az 57. percben 19-19-re módosult az állás, de a zágrábiak emberhátrányban is betaláltak. Jött az újabb egyenlítés. Horvát időkérés után Mikler Roland védett, majd Gasper Marguc nyolcadik góljával megint a Veszprém vezetett, az utolsó támadásánál pedig a hazaiak elveszítették a labdát.

A Veszprém jövő vasárnap a sereghajtó, pont nélküli török Besiktast látja vendégül.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló,

HC Zagreb (horvát) – MVM Veszprém 20-21 (10-9)
Gól: Domagoj Pavlovic 6, Luka Stepancic 4, Zlatko Horvat 3(3), Sandro Obranovic 3, Luka Sebetic 2, Lovro Mihic 1, Josip Sandrk 1, ill. Gasper Marguc 8(7), Andreas Nilsson 3, Ivan Sliskovic 3, Iváncsik Gergő 2, Aron Palmarsson 2, Momir Ilic 1(1), Lékai Máté 1, Chema Rodriguez 1.

Veselin Vujovic: „Gratulálok a Veszprémnek, bebizonyították, hogy kiváló csapatuk van. Az 57. percig kontrollálltuk a meccset, de a végén megadtuk a lehetőséget a vendégeknek a győzelemhez. Régen láttam ilyen rossz bíráskodást, Ilic kiállításával megölték a mérkőzést. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a Bajnokok Ligájában!”

Lovro Mihic: „Gratulálok a Veszprémnek, de a csapattársaimnak is, mert a végsőkig küzdöttek! Sajnos nagy lehetőséget szalasztottunk el, köszönjük a szurkolóinknak a hihetetlen támogatást.”

Xavi Sabate: „Először is gratulálok a Zágrábnak, Vujovic edző fantasztikus munkát végez ezzel a fiatal csapattal, folyamatosan fejlódnek. A Zágráb kiválóan védekezett, nekünk rengeteg problémánk volt, főleg Zeitz sérülése után, mivel nem maradt igazi jobbátlövőnk. A csapatunk kiválóan küzdött az egész meccsen, még akkor is amikor a vége előtt 3 góllal vezetet a Zágráb, ez a hozzáállás vezetett a győzelemhez.”

Mirko Alilovic: „Gratulálok a csapattársaimnak! A Zágráb nagyon jól védekezett, és fantasztikus volt a hangulat ebben a csodálatos arénában. Három játékosunk hiánya ellenére is meg tudtuk nyerni a meccset, ez igazi bravúr volt.”