A Veszprém egy góllal győzte le a Flensburgot

Lekai_Mate_Flensburg

Lékai Máté 9 gólt szerzett. Fotó: Tál Dominik/vehirsport.hu

A Telekom Veszprém hazai pályán 28-27-re legyőzte a német Flensburg-Handewitt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a második forduló szombati játéknapján.

A hazaiak keretéből Ancsin Gábor, Jamali Iman és Ligetvári Patrik is hiányzott.

Az előző idényben BL-bronzérmes veszprémiek játékán az első perctől kezdve jól látszott, hogy új edzője gyakorlatilag tökéletesen ismeri az aktuális ellenfél játékát. Ljubomir Vranjes 2006 és 2009 között a Flensburg játékosa volt, edzőként pedig 2010-től idén tavaszig tevékenykedett a német csapatnál.

Irányítóként Bajnokok Ligája-ezüstérmet, trénerként a többi között BL-aranyat és KEK-et nyert az együttessel, 2014-ben pedig a nemzetközi szövetség (IHF) a világ legjobb edzőjévé választotta.

A magyar együttes eleinte támadásban és védekezésben is hatékonyabb volt a vendégeknél (4-1), akik azonban gyorsan felvették a játék ritmusát és egyenlítettek (4-4). A folytatásban kemény, ugyanakkor színvonalas mezőnyjátékot és látványos gólokat produkáltak a csapatok, bár a még szigorúbb védekezés és a kiemelkedő kapusteljesítmények hiányoztak.

A mezőny egyik legjobbja Lékai Máté volt, aki a 27. percben már ötödször volt eredményes, csapata pedig egy góllal vezetett a szünetben (15-14).

A 33. percben a mérkőzés során először vezetett a Flensburg (15-16), és mivel ebben az időszakban hatékonyabban kézilabdázott, csakhamar három gólra nőtt a különbség (16-19). A németek svéd kapusa, Mattias Andersson ekkor már szinte mindent védett, ezért Vranjesnek időt kellett kérnie, majd Mirko Alilovic helyére Mikler Rolandot állította a kapuba.

A magyar bajnok védekezése továbbra sem állt össze megfelelően, de Mikler kiválóan védett, a másik kapu előtt pedig pontosabbak lettek a lövések, így egy gólra csökkent a hátrány (22-23). A Veszprémnek egyenlítenie, majd rögtön ezután – egy 6-1-es sorozat nyomán – fordítania is sikerült, és a rendkívül izgalmas hajrában Mikler, Nagy László és Lékai remek megoldásainak köszönhetően megnyerte a rangadót.

A vendégek legeredményesebb játékosa a dán Lasse Svan volt, aki mind az öt lövését gólra váltotta.

Ljubomir Vranjes: „A Flensburg megmutatta, hogy igazi nagy csapat. Elégedett vagyok az első játékrészben mutatott játékunkkal. A szünet után sokat hibáztunk, amiben hatalmas szerep volt Anderssonnak. Nagyon büszke vagyok arra, ahogy felálltunk. Örültem, hogy a csapat tagjai mindent megtettek egymásért. A közönség fantasztikus volt, a szurkolók rengeteget segítettek nekünk. Nagy elöl és hátul is vállalta a felelősséget, Léki szintén nagyszerű meccsen van túl. Napról napra jobbá akarunk válni. Fontos, hogy mi nem az első félidőben akarunk nyerni, hanem a mérkőzések utolsó tíz percében.”

A svéd szakember újságírói kérdésre elmondta, hogy Győri keményen dolgozik, de jelenleg még nem elég jó, sokat kell még fejlődnie. De ez igaz a többi új játékosra is, akiknek szintén idő kell még ahhoz, hogy több szerepet bízhassak rájuk.

Nagy László: „Ahogy vártuk, végig szoros, kiélezett meccset vívtunk ellenfelünkkel. Andersson csodálatosan védett, volt egy periódus, amikor nagyon szenvedtünk miatta. Végül azonban lépésről lépésre ledolgoztuk a hátrányunkat, s fordítani tudtunk. A hajrában a szerencse is velünk volt, de sokat is tettünk a sikerért. Szeretnénk tovább fejlődni. Lesznek ennél még sokkal jobb meccseink is, de összességében elégedett vagyok a látottakkal. Nagyon fontos, hogy hazai pályán győzelemmel kezdtünk.”

A veszprémiek jövő szombaton a fehérorosz Meskov Breszt otthonában folytatják BL-szereplésüket.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló:

Telekom Veszprém — SG Flensburg-Handewitt 28-27 (15-14)
Veszprém, játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Accambray, Blagotinsek 3, Gajic, Ilics 1, Lékai 9, Manaszkov, Marguc 1, Nagy L. 8, Nilsson 2, Schuch, Sulic 1, Terzics, Tönnesen 1, Ugalde 2.
Flensburg: Andersson, Lind (kapusok), Glandorf 2, Heinl, Jeppsson, Karlsson 1, Krüger, Lauge Schmidt 3, Mahé 2, Mogensen 4, Röd 2, Steinhauser, Svan 5, H. Toft Hansen 4, Wanne 4, Zachariassen.