A Veszprém három góllal győzött Szkopjéban

Cristian Ugalde, MIrssad Terzic és Nagy László

Az MVM Veszprém három góllal nyert a macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén.

A magyar bajnok és kupagyőztes az idény korábbi szakaszában háromszor találkozott a Szkopjéval, és a SEHA Ligában minden alkalommal hatalmas csatára kényszerült, igaz, egyszer sem kapott ki. November 10-én Veszprémben 24-24, március 8-án Szkopjéban 30-30, a sorozat április 3-i, varasdi döntőjében pedig 28-26 lett a végeredmény.

A kezdés pillanatától remek hangulat és nagy küzdelem jellemezte a találkozót, bár a macedón együttes rendkívül kemény védekezése, illetve Sterbik Árpád bravúros kapusteljesítménye nem tartott sokáig az első félidőben. A veszprémiek horvát hálóőre, Mirko Alilovic azonban végig kiválóan védett, ezt kihasználva a vendégcsapat 7-6-os hátrányt követően 12-7-re fordított.

Támadásban minden „műfajban” hatékonyak voltak a veszprémiek, ugyanis felállt védelem ellen, lerohanásból és hétméteresből is többször betaláltak.

[Customads id=646335]

A második félidőt is a Vardar kezdte jobban, 16-16-nál egyenlített, de ezúttal még gyorsabban reagáltak a vendégek, és remek védekezésüknek, illetve gyors, hatékony támadójátékuknak köszönhetően megint elhúztak öt góllal (18-23). A hajrát szorossá tette a macedón együttes, ám Nagy László első és második találatával, illetve Alilovic védéseivel három találatot megőrzött előnyéből a Veszprém.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Vardar Szkopje – MVM Veszprém 26-29 (9-12)

Szkopje, 5500 néző. Vezette: Pichin, Reveret (franciák).
Szkopje: Sterbik – Dujsebajev 4, Brumen 1, Toskic 1, Abutovic, KARACIC 6, GYIBIROV 6(3). Csere: Angelov, Milic (kapusok), Gorbok 3, Sztojlov, Cindric 1, Maqueda, SISKARJOV 3, Manaszkov 1, Marsenic. Vezetőedző: Raúl Gonzalez.
Veszprém: ALILOVIC – Marguc 1, Nagy L. 2, SULIC 4, PALMARSSON 7, ILIC 9(5), UGALDE 5. Csere: Mikler (kapus), TERZIC, SCHUCH, Gulyás, Sliskovic 1, Iváncsik G., Nilsson, Rodriguez. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5.