A Veszprém hat góllal győzött Szegeden

Nagy László. Fotó: Schmidt Andrea/Délmagyar.hu

A Veszprém vendégként is legyőzte Szegedet a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján, ezzel az élen végzett a felsőházi rájátszásban.

Az első félidő első felében fej fej mellett haladt a két csapat, de 8-8 után a Szegednek nehézségei akadtak támadásban, a Veszprém pedig élt a lehetőséggel és négy góllal meglépett. Ezzel együtt tovább küzdött a hazai együttes, aminek meg is lett az eredménye: a 30. percre egy találatnyira zárkózott fel (13-14). Veszprémi időkérés után azonban a szünet előtti utolsó gól a vendégeké volt.

A második játékrész elején is akadt több olyan időszak, amikor a veszprémiek négy góllal vezettek, de a hazai csapat rendre visszakapaszkodott, és a 43. percben egyenlített (20-20.) Fordítani viszont nem tudott, mert kimaradt egy-két ziccer, a Veszprém pedig újra meglépett. A hajrában a Szeged már nem bízott a győzelemben, emiatt a végéig hatgólos különbség alakult ki.

A hazai csapat április 4-én 29-24-re kapott ki Veszprémben, így – mivel a többi meccsét megnyerte – akkor végezhetett volna az első helyen a felsőházban, ha szombaton hat góllal veri a Veszprémet.

A jövő szombaton kezdődő döntős sorozatot a címvédő kezdi hazai pályán. A párharc az egyik csapat második győzelméig tart majd.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: – Megérdemelt sikert aratott a Veszprém. Mikler Roli kiválóan teljesített ma, sok ziccert fogott, így nem tudtuk szorossá tenni a meccset. Az első félidőben sok egyszerű gólt kaptunk, főleg Chemától és Sulictól, ezzel büntették a védekezésünket. Az emberelőnyöket ki tudtuk használni, a második félidőben visszajöttünk, de a Veszprém végül eldöntötte. Idén egy célunk maradt: legalább egyszer legyőzni a veszprémi együttest a fináléban.

Carlos Ortega, az MKB-MVM Veszprém vezetőedzője: – A meccset a kapusok közötti teljesítmény döntötte el, de a különbség nem reális. Szegeden nehéz nyerni, ezt a Pick a BL-ben is bebizonyította, ezért örülök, hogy most győzni tudtunk. Jön a bajnoki döntő, amelyen a pályaelőny nagy fórt jelent.

Ancsin Gábor, a MOL-Pick Szeged átlövője: – A Veszprém kihasználta azokat a hibákat, amelyeket szerettünk volna elkerülni. Az első félidőben nem volt ellenszerünk a Chema, Sulic kapcsolatra, és a másodikban is buta hibáink voltak.

Mikler Roland, az MKB-MVM Veszprém kapusa: – Amióta távoztam, azóta ezt a pillanatot vártam. Különleges élmény volt újra ebben a csarnokban pályára lépni. Furcsa volt, és olyan emlékeket szabadított fel bennem, ami nagyon boldoggá tett. Nagyon készültem, és örülök, hogy sikerült mindent kiadnom magamból. A bajnoki finálé a mai meccstől függetlenül nyílt, de az, hogy otthon kezdhetünk, előnyt jelent. Nehéz a Szeged ellen játszani, de minket is nagyon nehéz megverni.

Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 10. (utolsó) forduló:

MOL-Pick Szeged – MKB-MVM Veszprém 25-31 (13-15)
Gól: Källman 6, Parrondo 5(5), Ancsin 4, Prodanovics 4, Zubai 2, Balogh 1, Ilyés 1, Robledo 1, Vranjes 1, ill. Sulic 7, Nagy L. 5, Ilics 4(2), Iváncsik G. 4, Marguc 3, NIlsson 2, Zeitz 2, Chema 1, Gulyás 1.