A Veszprém hatalmas csatában verte a Vardart

varasdMegvédte címét a SEHA-ligában az MVM Veszprém, amely fordulatos mérkőzésen múlta felül a Vardar Szkopje együttesét a varasdi fináléban.

A vasárnapi aranycsata is szoros küzdelmet ígért, hiszen az alapszakaszban a bakonyi megyeszékhelyen (24:24) és a macedón fővárosban (30:30) is döntetlenre végeztek a felek. A párharcnak az is külön pikantériát adott, hogy az első számú európai sorozat (Bajnokok Ligája) negyeddöntőjében is összekerült a két gárda.

Egy 4-1-es sorozattal kezdte a mérkőzést a Vardar Szkopje, majd Siskarjev duplája után a 8. percben már 3-7 állt az eredményjelzőn. Javier Sabaté azonnal időt kért, Abutovic kiskiállítása után Ilic már negyedszer volt eredményes. Rendezni is tudta védekezését a Veszprém, amely a félidő harmadánál – Nagy duplájával – megkezdte a felzárkózást (6-8). Érkezett Sterbik, de kezdetben ő sem tudta letörni a magyar bajnok lendületét, Gorbok bombája után Marguc, Palmarsson és Iváncsik is feliratkozott a gólszerzők közé. A 14. percben így már egált mutatott az eredményjelző (9-9).

[Customads id=646335]
A második felvonás elején már Alilovic őrizte a magyar bajnok kapuját. A játékrész első momentuma azonban Sterbik védéséhez fűződött, aki Nagy át lövését hárította.

Öt perccel a vége előtt – Nilsson jóvoltából – először vezetett a Veszprém (27-25). Raúl Gonzalez időt kért, Cindric a hálóba lőtt, Sterbik pedig hatástalanította Iváncsik lövését. Gólt azonban már csak Nagy szerzett, 28-26-os győzelmével tehát megvédte címét az MVM.

SEHA-liga, döntő:

MVM Veszprém – Vardar Szkopje 28-26 (14-15)
Veszprém:
Mikler – Marguc 3(2), Sulic 1, Nagy L. 4, Schuch, Palmarsson 3, Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus), Ilic 7(1), Nilsson 1, Rodriguez 1, Terzic, Gulyás 1, Ugalde 2, Lékai, Sliskovic 4.
Szkopje:
Milic – Siskarjev 3, Maqueda 2, Toskic, Cindric 5, Gorbok 2, Dibirov 4. Csere: Sterbik (kapus), Abutovic, Marsenic, Manaszkov 2(1), Karacic 2, Dujsebajev 4, Brumen 1, Sztojlov 1.