A Veszprém hét góllal nyert Tatabányán

Diaz_LekaiA félidőben még döntetlenre állt, végül hét góllal nyert a Veszprém Tatabányán a férfi kézilabda NB I hétfői mérkőzésén.

handballveszprem.hu tudósítása szerint a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán háromgólos győzelmet arató veszprémi gárdából ezúttal Iváncsik Gergő és Gulyás Péter kapott pihenőt, de végül a keretbe nevezett Nagy László, Mirko Alilovic és Schuch Timuzsin sem lépett pályára. A vendéglátó kerete sem volt komplett, ugyanis több játékosuk is sérüléssel, illetve betegséggel küszködött.

Kiválóan tartotta magát a Tatabánya, az első játékrész derekáig fej-fej mellett haladtak a felek (8-8). A 20. percben hosszú kihagyás után pályára lépett Christian Zeitz is, aki nemcsak átlövőként, hanem jobbszélsőként is lehetőséget kapott. A veszprémiek megléptek két találattal, de a hazaiak azonnal felzárkóztak. Sőt, a nyolc gólig jutó Juhász duplájával kétgólos előnyt harcoltak ki egy perccel a szünet előtt (14-12). Javier Sabaté időkérése után aztán egálra mentette a félidőt az MVM.

[Customads id=646335]

A második felvonásban már kevésbé engedte kibontakozni ellenfelét a címvédő, amely tíz perc elteltével – Zeitz találatával – négygólosra növelte előnyét (17-21). Az utolsó percre is ekkora előnnyel fordulhatott a Veszprém (20-24), amely a végjátékban hétre tornázta a különbséget (25-32).

K&H férfi liga, rájátszás, az 1-6. helyért:

Grundfos-Tatabánya – MVM Veszprém 25-32 (14-14)
Gól: Juhász 8, Vujovic 5(2), Krsmanic 3, Harsányi 2, Crnoglavac 2, Diaz 1, Katzirz 1, Bodó 1, Pásztor Á. 1, Törő, Vaskó 1, ill. Lékai 6, Guardiola 5, Ugalde 5, Marguc 4(1), Palmarsson 4, Sliskovic 4, Zeitz 2, Rodriguez 1, Sulic 1.