A Veszprém iskolázott a Szeged inkább csak igyekezett

Veszprém_Nilsson, 440, NSOA veszprémi Nilsson is utat talált a Montpellier kapujába (Fotó: NSO)

A férfi kézilabdázók vasárnapi kupameccsein az MKB-MVM Veszprém mutatta a legtöbbet. Az is igaz, hogy a francia Montpellier nem késztette különösebb erőbedobásra A BL-csoportmeccsen a veszprémieket (34-20). A jochapress.hu Kovács László európai mesteredzőtől kért rövid értékelést.

– Mit gondol, a franciák miben reménykedtek, amikor azt nyilatkozták, a Veszprém skalpjára vágynak?

„Halvány elképzelésem sincsen, miben bízott a Montpellier gárdája, hiszen a látottak alapján több osztálynyi különbség mutatkozott az ellenfelek között. Ez egy tipikus macska-egér harc volt, amelynek során az ellenfél egyáltalán nem késztette komoly erőbedobásra Carlos Ortega csapatát. Leginkább egy jó előkészületi meccs volt ez a 60 perc, amelyen a Veszprémnek nem kellett többet kiadnia magából, mint egy jobb SEHA-mérkőzésen.

– A színvonal finoman szólva is igen szerény volt. Ezt előrebocsátva lehet bárkit is dicsérni a győztesek közül?

„Nem hogy szerény, de egyenesen csapnivaló volt a találkozó. Örvendetes számomra Lékai jó játéka, amit Nagy László is szemmel láthatóan élvezett. Még Gulyást emelném ki, azt viszont furcsállottam, hogy a kitűnő kapus, Mikler nem kapott legalább néhány percet.”

– A Szegednek sokkal nehezebb dolga volt a dán Aalborg ellenében (23-23), el is maradt a remélt győzelem…

„Az első játékrész különösen mérsékelt játékot hozott szegedi részről, Carlos Pastor kolléga eléggé bennragadt a spanyol átlövővel, Robredoval, aki igen halványan játszott. Szerencsére a második félidőben becserélte Ilyést, aki jól játszott és hasznos gólokat is szerzett. A meccs egyértelmű pozitívuma a beálló poszton szerepeltetett Hegedüs játéka volt, aki Zubai és Vranjes távollétében került előtérbe. A korábban átlövőként ifjúsági válogatott Hegedüs jó példa arra, hogy igenis vannak Magyarországon is tehetséges fiatalok, akik ha lehetőséget kapnak, képesek nemzetközi szinten is bizonyítani. Ezen a napon Hegedüs ugyanis bármelyik hiányzót képes volt teljes mértékben, megelégedésre helyettesíteni. Öt góljával jelezte, rendszeres játéklehetőség mellett még többre is képes lehet.”

A végére még egy kellemes hír: a Balatonfüred gárdája 24-24-es döntetlent ért el a svéd Gulf együttesével szemben.