A Veszprém ismét hétméteresekkel jutott be a SEHA Liga döntőjébe

Jamali_kontra_VeszpremA címvédő Telekom Veszprém a tavalyihoz hasonlóan idén is hétméteresekkel győzte le a fehérorosz – ezúttal házigazda – Meskov Breszt együttesét a férfi kézilabda SEHA Liga pénteki elődöntőjében.

A magyar csapatból a betegségből lábadozó Ivan Sliskovic mellett Marko Kopljar, Chema Rodriguez és Ancsin Gábor hiányzott.

Jól kezdte a találkozót a Veszprém, és fokozatosan ellépett a hazaiaktól (4-7), a Meskov a magyar válogatott Jamali Iman góljaival tartotta magát. Az iráni születésű balátlövő rendkívül motiváltan kézilabdázott, hiszen a Veszprém kölcsönjátékosaként szerepel Fehéroroszországban.

A házigazdák előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést (9-8), és bár kisvártatva ismét a magyar együttes állt jobban, a kiegyenlített játékot hozó első félidő után döntetlen volt az állás (14-14).

A szünet után Siarhiej Silovic találataival meglépett a Meskov (18-15), a veszprémiek ekkor Momir Ilic vezérletével igyekeztek tartani magukat. Gasper Marguc két góljával egyenlített, Renato Sulic jóvoltából pedig ismét – a második felvonásban először – vezetett a címvédő (22-23), de a szerb Rastko Stojkovic irányításával újra egyenlítettek a fehéroroszok.

A kiélezett hajrában nem született döntés (29-29), így a két csapat tavalyi elődöntőjéhez hasonlóan ezúttal is hétméteresekkel dőlt el a továbbjutás. Hazai részről Makszim Babicsev lövését Mirko Alilovic, a 215 centiméter magas lett Dainis Kristopans kísérletét pedig Mikler Roland hárította, és mivel a veszprémiek közül csak Marguc hibázott, a magyar csapat jutott a fináléba.

A fehérorosz együttes – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa a rendes játékidőben Stojkovic volt nyolc találattal, Jamali hét góllal zárt.

Mikler Roland: „Nem egyszerű Bresztben nyerni, ez ma különösen nyögvenyelősre sikerült nekünk is. Ma nekem sem úgy ment a védés, ahogy szerettem volna. Az, hogy hetesekkel nyerni tudtunk, nagy tartásról mutat tanúbizonyságot, amihez kellett egy adag szerencse is.”

Andreas Nilsson: „A Breszt nagyon megnehezítette a dolgunkat, rendkívül kemény csatát vívtunk hatvan percen keresztül. A büntetőpárbaj mindig a szerencséről szólnak, ezúttal mi jöttünk ki jobban belőle. Nagyon boldogok vagyunk, hogy a végén sikerült behúznunk a meccset. Egy teljes napunk van pihenni és felkészülni a fináléra. Azt gondolom, hogy a mainál jobb játék kell ahhoz, hogy megvédjük a címünket a Vardarral szemben. Mindent el fogunk követni annak érdekében, hogy ez így legyen.”

Férfi kézilabda SEHA Liga, elődöntő:

Telekom Veszprém — Meskov Breszt 33-31 (fehérorosz) (14-14, 29-29) – hétméteresekkel
Veszprém: Mikler – Gajic 4, Nagy L. 2, Sulic 4, Lékai 2, Ilic 6, Ugalde 1. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Palmarsson 5, Nilsson 2, Gulyás, Marguc 3 (2), Iváncsik G., Blagotinsek.
Breszt: Pesic – Rutenka 3, Silovics 4, Kristopans, Sumak, Jamali 7, Jurinok 2. Csere: Mijatovic (kapus), Stojkovic 8 (5), Kulak 2, Osztrusko 1, Babicsev 1, Prodanovic, Razgor 1, Vukic.

Vardar Szkopje (macedón) — PPD Zagreb (horvát) 36-28 (19-12)