A Veszprém kikapott Barcelonában

Fotó: Pep Morata/El Mundo Deportivo

A Telekom Veszprém 26-23-ra kikapott Barcelonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A sérült Nagy László nélkül felálló magyar csapat először szenvedett vereséget a BL mostani kiírásában, míg a katalánok továbbra is százszázalékosak.

A magyar bajnoknál nem játszhatott a sérült Nagy László, aki hosszú éveken keresztül a katalánokat erősítette, most viszont csak a lelátóról tekinthette meg a rangadót.

Kimaradt helyzetekkel indult a meccs, az első gól az ötödik perc végén született, míg a hazaiak kapusa, Moreno Perez de Vargas csak hét és fél perc után adta meg magát először. A vendégek védelme javult, a 13. percben sikerült egyenlíteniük kétgólos hátrányt követően (4-4). Újított a Barcelona, ellépett három találattal, ráadásul emberelőnybe is került, ezért időt kért a Veszprém.

A Barcelona védelme változatlanul stabilnak tűnt, nem volt esély a hátrány faragására. Momir Ilic még büntetőből sem tudott betalálni, ekkor volt 12-7. A szünet előtti szakaszban is hatékonyabb volt a Barcelona, és biztos előnnyel vonult el pihenőre.

A szünet után rövid időre állandósult a különbség, majd amikor összeállt a védelem, és Mikler Roland is többször védett, sorozatban négyszer talált be a Veszprém, és felzárkózott 19-16-ra. A rövidzárlat után rendezte sorait a házigazda, és tartotta ezt a különbséget, ugyanakkor keményen harcolt a Veszprém, amelynek Mikler adott erőt.

A hajrában egy időkérés után nem hibázott a Barcelona, és otthon tartotta a két pontot.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló, A csoport:

FC Barcelona Lassa – Telekom Veszprém 26-23 (16-11)
Barcelona: Perez de Vargas – Tomas 6, R. Entrerrios 1, Sorhaindo, Morros 1, Jicha, Rivera 2. Csere: Jallouz 7, Lazarov 6, Syprzak 2, L. Andersson, Arino 1, Mem.
Veszprém: Alilovic – Marguc, Ancsin 2, Sulic 2, Palmarsson 3, Ilic 3, Ugalde 3. Csere: Mikler (csere), Schuch, Terzic, Kopljar, Nilsson 4, Rodriguez 1, Gajic 5.

THW Kiel (német) – Schaffhausen (svájci) 32-29 (19-15)
Gól: Duvnjak 5, Ekberg 4, Lukas Nilsson 4, Vujin 4, Wiencek 4, Zeitz 4, Lackovic 3, Santos 2, Brozovic 1, Toft Hansen 1, ill. Császár 8, Luka Maros 8, Tominec 4, Koch 2, Liniger 2, Szyba 2, Delhees 1, Pendic 1, Richwien 1.

Szerdán játszották:
Flensburg-Handewitt (német) – Wisla Plock (lengyel) 22-20 (9-10)

Vasárnap játsszák:
Bjerringbro-Silkeborg (dán)-PSG (francia), Herning 16.50

Az állás: 1. Barcelona 10 pont/5 mérkőzés, 2. PSG 6/4 (122-105), 3. Kiel 6/5 (132-128), 4. Veszprém 6/5 (128-125), 4. 5. Flensburg 5/5, 6. Bjerringbro 4/4, 7. Plock 1/5, 6. Schaffhausen 0/5